Ara Tatildeki Okuma Programımız (Almanya/Mannheim)

Almanya’dan tüm abi ve kardeşlerimize selamlar,

Almanyada belirli zaman aralıklarında, 1 veya 2 şer haftalik tatiller olduğunu da göz önünde bulundurarak okuma programları hazırlıyoruz. Bu tatilleri hem kendimiz hemde talebeler için bir fırsat bilip yatılı okuma programları düzenlemeye çalışıyoruz.

Bu son 2 haftalık ara tatilde, Mannheim Almanya cemaati olarak, ilk haftasini Fabiz dershanesinde 10 ve 15 yas arasi yas gurubu ile okuma programina ayırdık. Programimiz Kur’anın bu zamandaki harika bir tefsiri olan Risale-i Nur’ları okuma ve anlamaya yönelikti. Bu dört günlük programın ardından okuma programımız Barla Medresesi’nde devam etti. Burada da aynı şekilde Kur’anın bu zamandaki sarsılmaz ve parlak mesajını veren Risale-i Nur’ları okuma ve müzakere çabalarıyla dolu dolu bir program yaşandı.

Ayrıca, Barla Medresesinde her pazar sabahı devam eden Münazarat dersine de talebelerimiz katılarak ve istifade etmis olarak evlerine döndüler.

Programa katılanların ailelerinden çok müsbet tepkiler alıyoruz. Aileler, gençlerin özellikle programdan sonraki ahlaki değişikliklerinden bahsederek memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bu değişimle birlikte meydana gelen olgunlaşma elbete Risale-i Nur un yüksek imani dersleri sayesindedir. Bizler, Allah’ın izni ile gittikçe artan gayret ve şevkle çalısmalarımıza devam edeceğiz.

Dualarınızı eksik etmemeniz temennisiyle..

Selam ve dualar..

Mannheim Nur Talebeleri/ Almanya

 

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: