Bu Devrin Tağutu ve Hizmet Erleri

Şeytanın hileleri desiseleri geçmiş kavimlerde olduğu gibi bu devrin insanlarını da Allah’dan uzaklaştırıyor.

Bizden önce dünyada bazı kavimlerin günahlarından dolayı helak olduklarını biliyoruz. Peygamberimiz Hz Muhammed(as)’ın duası olmasa idi helak olmamız kaçınılmazdı herhalde… Bu kadar cürüm bu kadar isyan bu kadar nankörlük bu kadar sefahat ve çıplaklık varken helak olmuyorsak Peygamberimiz Hz Muhammed as’ın yüzü suyu hürmetinedir. Yaşına başına aldırmadan vücudunu sergilemekten çekinmeyen kadınlar,babasının,büyüklerinin yanında hiç çekinmeden istediğini konuşan, istediğini yapabilen gençler, bu kötü ortamda büyüyen çocuklar…

Nur talebesi karanlığa kızmaz bir mum yakar, hatta bir nur yakar, vazifesi budur. Şerzenişte bulunmak, ah vah ne olacak halimiz deyip eli kolu bağlı durmak iman hizmetinin esaslarında yoktur. Bursa’da bunu idrak etmiş bir avuç genç kızımız var.

Dinimizden hiç taviz vermeden tesettürü tarz değil farz olarak taşıyan tam bir mucahide gençler. Zamanı ve çevreyi çok iyi okumuş, gelebilecek tehlikelere yerinde ve zamanında önlem almışlar, medresede kalan öğrencilerin icra edecekleri meslekleri en iyi ve en güzel şekilde kulluk şuuru ile yapmaları için elinden gelen tüm imkanları esirgemeden sunan bu genç kardeşlerimi yürekten kutluyor, yürüdükleri bu nurlu yolun cennette son bulması için Cenab’ı Mevlaya niyaz ediyorum.

Bu gibi hizmetler yurdun her yerinde var üniversite gençliğine hizmet eden yurtlar dershaneler var, burada bulunan fedakar gençler abiler ahir zaman ateşi içinde yanan evlatlarımız için adeta canla başla uğraş veriyorlar.

Hususen ellerimizi semaya bu hizmette bulunan kardeşlerimiz için açıyor sayılarının, gayretlerinin, şevklerinin arttırması için Allah’a yalvarıyoruz.

Vatan ve din mücadelesinde şehit düşmüş nice vatan evlatlarıyla birlikte haşir olacaklarından zerre şüphe etmediğimiz bu gençlerimizi bir kez daha tebrik ediyor nurlu ve mubarek yolculuklarının Üstadımız, Peygamberimiz(sav) ve Allah(cc) ‘nün yanında son bulmasını cani gönülden niyaz ediyoruz.

Çetin Kılıç

www.NurNet.Org

1 tane yorum yapılmış

  1. Nursena dedi ki:

    İnşallah genç insanların gösterdiği Ve onlara verilen bu emekler karşılığını alır. Geleceğin ülkemiz ve dünya için manevi anlamda çok daha yaşanabilir olacağına inanıyorum.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: