Edirne Okuma Programının Ardından

Daha öncede duyurduğumuz üzere 25-26 Aralık tarihleri arasında Edirne’de Okuma Programındaydık. Büyük bir iştirakin gözlendiği programa Yunanistan’dan 20, Bulgaristan’dan 15 kişi olmak üzere Edirne, Kırklareli, Tekirdağ merkez ve ilçelerinden ve İstanbul’dan gelenlerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa Cuma akşamından gelip katılanlar olduğu gibi, sadece Cumartesi ya da sadece Pazar günü iştirak edenler de oldu. Toplamda ise yüzden fazla kişi programa iştirak etti.

Program içeriğini dafa önce sayfamızın duyurular kısmında vermiştik. Ayrıca Yunanistanın Gümülcine ilçesinden gelen ve Üstad Bediüzzaman Hz.lerini hayatında görme şerefine nail olmuş Müezzin Hasan ağabey hem Üstad’ı ne zaman ve ne şekilde gördüğünü anlattı  hem de o zamandan bu zamana cereyan eden Risale-i Nur Hizmetlerinden bahsetti. Yine Yunanistan’da bulunan ve Risale-i Nur’ları Yunancaya çevirme gayretinde bulunan Uhuvvet Kültür Eğitim Derneğinden Muharrem bey Yunanistan’daki hizmetlerden bahsetti.

Bulgaristan’dan gelenler yakın zamanda yapılan kitap fuarını ve Bulgaristan Cumhurbaşkanına kitap hediye ettikleri anları anlattılar ve kısaca Bulgaristan’daki İslamiyet’in ve Müslümanların eski halinden ve şimdiki halinden bahsetiler. Camilerdeki cemaatlerin yeni dönemde daha çok gençlerden oluştuğunu ve bu gençlerin nasıl bu şekilde camilere ilgi gösterdiğini anlattılar.

Risale-i Nur’ları Arnavutçaya çeviren ve yıllarca oralarda hizmet etmiş olan Abdulkadir Haktanır hoca’da hizmet ettiği dönemlerden ve metotlardan bahsetti.

Ayrıca Selimiye Camii, Üç Şerefeli Camii ve Edirne Eski Camii’leri namaz vakitlerinde ziyaret edildi.

Şu an sadece fotoğrafları ekliyoruz, videolarda ileride müstakil olarak eklenecektir.

8 tane yorum yapılmış

 1. Muhammed Esat dedi ki:

  Maşaallah ya çok istifadeli bir program olmuş…

 2. çetin kılıç dedi ki:

  Allah razı olsun çok istifadeli idi

 3. hüseyin dedi ki:

  ben hayraboludan hüseyin programa gelemedim siteden baktım çok güzel geçtiğini zannediyorum abilerden allah razı olsun hayraboluya dua bekliyoruz

 4. eyyupce dedi ki:

  maaşallah Cenab-ı Hak sayılarınızı çoğaltsın ben iştirak edemedim sonradan haberim oldu ama inş.bir sonrakine katılcam. çok üzüldüm arada olamadım ama kalben oradaydım.

 5. FERHAT dedi ki:

  bu fotoda olan herkese allah cenneti nail etsin aminnnn

 6. Rüstem GARZANLI dedi ki:

  Bu güzel proğrama katılmak çok arzu ediyordum.Mücbir sebepten dolayı katılamadım.İnşallah bundan böyle tertibi yapılacak okuma proğramına kemal-i iştiyakla katılmak umuduyla,Selamlar

 7. Mehmet Badıllı dedi ki:

  Trakya okuma programlarını özledim. Oradaki tüm kardeşleri ve abeyleri de özledim. Hepinize Peygamberler şehri Ş.Urfa dan Allah’ın Selamını gönderiyor dualarınızı bekliyorum.

 8. recep dedi ki:

  bin maaşallah bütün programa ktlan abi ve kardşleri mi kalben tebrik edyrz.H.Z ALLAH ahirettede peygamber efendimiz(asm)ve üstadımız BEDİÜZZAMAN (r.a) ile hep brlikte program yapmayı nasip eylesin aminnn.hayrabolu dan selamlar eder dualarınızı bekleriz

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: