Elmas Kılıcı Parlatmak

Akıl ve nakilin el ele verip ittifak ettiği bir dine mensup olmanın şükrünü eda edememenin ızdırabı içindeyim. Öyle bir din ki kökleri hakikat dibinde, dalları göğün taa üzerinde, ikram ettiği meyvelerini yiyenler hem bu dünyada hem ukba da mesut ve bahtiyar.

Elimize vermiş olduğu mucize kitap Kuran öyle bir kitap ki kâinatın yaratıcısından bir mektup, hem dünyada hem ahirette ne gerekiyorsa hepsi içinde, adalet, nizam, ölçü, aklına ne gelirse, okuyup dinleyen, hayatını ona göre yaşayan herkesin ilerlemesi yükselmesine kefil, adeta her şeyiyle bir Üstad.

Onu bize getiren Hazreti Muhammed Mustafa (sav) efendimize binler selam olsun. Aleme teşrif ettiği zaman, güneş, ay yıldızlar, hayvanat, nebatat tüm yaratılanlar, melekler, cinler, insanlar, geçmiş kitaplar her biri onu alkışladılar, kendi lisanlarıyla hoş geldin dediler, ama bizler aldandık özüne değil kabuğuna baktık, İslâmiyetin hak ettiği hürmeti ona gösteremedik, o da bizden saklandı, eh! hakkıdır.

Asıl uydurma bilgilerle hükümlerini karıştırdık hürmetsizlik ettik, kıymetini taktir edemedik, o da bizi dünyada zillet ve sefalet içinde bıraktı. Bizi kurtaracak yine onun merhametidir. Öyleyse ey Müslümanlar! Gelin ondan özür dileyelim, bağlılığımızı bildirelim güvenini kazanalım, onun sağlam ipine sımsıkı sarılalım. Hiç şek ve şüphesiz gönülden inanıyorum hatta kesin bilgi; İlan ediyorum “hak neşvü nema bulacaktır”

Az ve zayıf olsalar dahi ona inanan taraftarları muzaffer olacaktır. Hem öyle itikat ediyorum ki her kıtaya hakim olacak hüküm sürecek hakiki İslâmiyet olacak, saadet saraylarının tahtında İslamiyet oturacak. Zira vahşet kıtalarında çadırlarında yalanlarıyla, baskılarla zülüm karanlığında bırakılanlar İslâmın aydınlığına kavuştular, cehaletlerini yenip ecnebileri taklidi bıraktılar, keşiş, papaz peşinde değil Müslümanların peşinden gidiyorlar.

Bizde de çeşit çeşit baskı ve ahlaksızlık bizi tembelleğe ardından da işsizliğe sebep olurken, bu ümitsizlik İslam güneşinin tutulmasına sebep oldu, biz ile ecnebi arasında İslamiyete atılan gerçek dışı iftiralar yüzünden çarpışmalar uyuşmazlıklar meydana geldi.

Doğru ve dürüst olan ilim ve bilim insanları sayesinde hakikatler ortaya çıkıyor, insaflı olanlar, hakikate inananlar manileri ortadan kaldırıyor. Bizi dünya hayatının, ecnebileri ahiret hayatının saadetinden mahrum eden yanlış anlamalar, kötü yaklaşımlar ve muhaliflerdir.

Ne kadar acayip! İşçi patrona, evlat babasına nasıl düşman olur? zarar verir? Halbuki islamiyetin yaşandığı devirlerde böyle bir şey hiç yaşanmadı. Maalesef bu hükümleri batılılar aldı kendilerine uyguladı, İslam alemini fersah fersah geçti. İslâma hizmet etmek isteyen kardeşim! İstikametli yolu gösterecek, dinine zarar verenlere açık olacak gerekirse yüzlerine vuracaksın. Bazı ahmak sandıklar var, bunlara hatalarını göstereceksin. Hakiki İslamiyetin ikbal ve istikbaline yol açan orta yolu açacak bunun için çalışanlara yardım edip kuvvet vereceksin.

Maalesef, aynı çağda yaşamamıza rağmen insanların çoğu fikir olarak orta çağ karanlığındalar. Asılsız, gerçek dışı şeylerin hala revaçta olması buna delildir.
Selam ve dua ile kalın.

Çetin KILIÇ

Kaynak :RNK münazarat.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: