Filipinler’de Risale-i Nur Adası Açılıyor

Filipinler.de.Risale.i.Nur.Adasi.aciliyorAbdülkadir Menek, bir grup iş adamı ile birlikte Filipinler’e yaptıkları gezi notlarını köşesine taşıdı. Menek’in notlarındaki ilginç bir bölüm de “Risale-i Nur İsland-Risale-i Nur Adası” ile ilgili.

Zamboanga bölgesini gezidklerini ifade eden Menek, Ape Haci Celil Samboyaga adlı Filipinli bir hayırseverin yaşadığı değişime dikkat çekiyor. Risale-i Nur’da Peygamber Efendimizin (asm) anlatıldığı Risalet-i Ahmediye dersinden çok etkilenen Ape Haci Celil Samboyaga, geniş bir alana sahip mekanı vakfediyor. Barla dershanesi adı verilen mekanda kızı Nurkisa bayan hizmetleriyle ilgileniyor.

Ape Haci Celil’in köyün yakınında yer alan bir adasını da vakfettiğini belirten Menek, “Bu köyün çok yakınında yine Ape Hacı Celil’e ait bir ada var ve bu samimi ihtiyar, bu adayı da Nur hizmetleri için vakfediyor. İnşallah uygun bir zamanda yapılacak düzenlemeler ile bu yeşil ve şirin ada okuma programları için uygun hale getirilecek. Ayrıca bu adanın da ismi resmi olarak “Risale-i Nur İsland-Risale-i Nur Adası” olarak tescil edilmiş durumda” dedi.

Risale Haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: