Fince Küçük Sözler Neşredildi

Fince küçük sözler neşredildi

Bu haberi aldığımız günün sabahı bir kardeşimize rüyada eline bir kitap veriliyor. Çok büyük bir kitap bir metre uzunluğunda, kapağı , kağıdı her şeyiyle sanki cennette neşredilmiş. Kitabın kapağını açıyor, Üstad Hz.lerin Fatih camiinde dua ederken ki resmini görüyor, sayfayı çeviriyor Üstadımızın resmi, her sayfada Üstadımızın resmini görüyor ve bütün sayfalarında Üstadımızın resminin olduğuna şahit oluyor. Öğlene doğru da haber geliyor ki; Fince Küçük Sözler “Viisaita Sanoja” neşredildi. Fince risaleleri temin etmek isteyenler Sözler Neşriyatın Fince risaleler bömünden ulaşabilirler. www.sozler.com.tr/asp/group/46/FINCE

Tampere kitap fuarına iştirak edildi.

Tarihçe-i hayatın hariç memleketlerden gelen mektuplar kısmında 2 mektubun bulunduğu Finlandiya’nın Tampere kentinde 13-15 Nisan arası 25.000 kitapseverin katılımıyla gerçekleşen kitap fuarına Sözler Neşriyat adı altında, Alem-i İslam ve Türkiyeden iştirak eden tek yayınevi olarak katıldık. Fuar boyunca yüzlerce Finlandiyalı standımıza gelip Üstad Hz.leri ve Risale-i Nurlar hakkında sorular sordular, kitap satın aldılar. Finceye tercüme edilen Hastalar risalesi ve Küçük sözler büyük rağbet gördü. Bu fuar vesilesiyle Finlandiyalıların İslamiyete ne kadar sıcak baktıklarını ve dinimizi ne kadar merak ettiklerine şahit olduk.

Ehl-i kitabın risalelere büyük ilgisi vardı

Bu fuarı özel ve anlamlı kılan olaylardan bir diğeri ise fuara katılmamız için bizi Helsinki’den alıp fuara getiren ve sonrada bizleri geri getiren Finlandiyalı Hristiyanlar idi . Ehl-i kitap ile bu yakınlaşmanın güzel bir meyvesi olarak Tampere’de bir yetimhanede çalışan Hristiyan Pekka Pikkarainen Fince Hastalar Risalesi ve 23.Söz’ü okuduğunu, risalelerden çok etkilendiğini, oldukça edebi ve akıcı bir dille tercüme edildiğini, Küçük Sözler’i de en yakın zamanda okuyacağını iletti. Cenab-ı Hak’tan bizlerden yardımlarını esirgemeyen ehl-i kitap kardeşlerimize hidayet vermesini niyaz ederiz.

Haşiye

Fin’li bir kardeşimizden Lenin ile Stalinin Finlandiya ile ilgili münasebetlerini sorduk. Aldığımız cevap ise tüylerimizi diken diken etti. Bolşevik ihtilanin planlanmasının ve kararlarının Tamperede alındığı Leninin ilk defa Stalin ile burada tanıştığı ve Komunizmin ilk temellerinin burada atıldığını öğrendik. Ne kadar manidardır ki Aziz Üstadımız kıymettar risalelerini 1958 yılında Tampere’ye göndererek, komünizmin başladığı yerden, hizmet-i Kuraniyeyide bizzat kendisi başlatıyor.

Gösterilen ilgiden dolayı Tampere ve civarı şehirlerden gelip Risalelere teveccüh gösteren bütün Finlandiyalılara sizlerin aracılığıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bütün dünyadaki kardeşlerimize binler selam ediyoruz. Dualarınızı bekliyoruz.

Finlandiya Nur Talebeleri

www.risaleinur.fi

1 tane yorum yapılmış

  1. Volkan dedi ki:

    Merhaba Ben Volkan KALIN Bursada ikamet etmekteyim fince Risale-i Nurlarla ilgili Emre Denizhan Beyle görüşmek istiyorum kendisine ulaşabileceğim telefon numarası veya mail adresi var mı acaba veya isterse Emre Bey banada yazabilir. Mail adresim volkansan5@gmail.com İlginiz için teşekkür eder haberlerinizi bekliyorum inşallah.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: