Hastalar Risalesi ile Yardımlarına Koştular

Kütahya’da, il merkezi, Tavşanlı ve Simav ilçelerinde, hayatlarını yatağa bağımlı sürdüren yaklaşık 300 kişiye, Türkiye Beyazay Derneği ve Çare Derneği iş birliğiyle yürütülen çalışma kapsamında onların manevi bakımdan rahatlatılması amacıyla “Hastalar Risalesi” kitapçıkları dağıtılacak.

Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şubeleri Onursal Başkanı Ali Rıza Soyaslan, derneğin Tavşanlı Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında, Said Nursi’nin Kur’an-ı Kerim’den esinlenerek yazdığı “Hastalar Risalesi” eserinin, ruh ve beden ilişkisine dayalı, yardımcı ve iyileştirici teknikler içerdiğini söyledi.

Bu eseri okuyan hasta ve yakınlarının manevi bakımdan rahatlayacağına inandıklarını belirten Soyaslan, şöyle konuştu:

“Kütahya, Tavşanlı ve Simav’da bulunan yatalak engelli kardeşlerimize, hasta ve engelli bakıcı anne ve babalara 300 adet Hastalar Risalesi kitapçığı dağıtacağız. Engellilerimizi manevi devalar hazinesi Hastalar Risalesi ile buluşturma projemize sponsor olarak 300 kitapçık temin eden Çare Derneği Kütahya Temsilcisi Recep Bilge ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz. Hasta ve engelli kardeşlerimizle bakıcılarına verebileceğimiz en büyük hediye, onları maneviyatla buluşturmak olacaktır.”

Soyaslan, projeye destek vermek isteyenlerin, kitapçıktan temin edip derneğe teslim edebileceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra, 300 kitapçık, Bilge tarafından Soyaslan ve Türkiye Beyazay Derneği Tavşanlı Şube Başkanı Fatih Paşal’a teslim edildi.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: