“İrlanda’dan Gelen Çağrı”ya CEVAP!

Kıymetli NurNet.Org Okurlarımızla bir müjdeyi daha paylaşmak istiyoruz.

Daha önce sitemizde yayınlanan İrlanda’dan Gelen Çağrı yazımızda aşağıdaki notları paylaşmıştık;

“Maddiyyunluk taununun müminleri dahi derinden etkilediği, sefahet ve günahların yaygınlaşarak akılları iptal edip kalpleri çürüttüğü helaket ve felaket asrında “önce kendi imanımızı, sonra başkalarının imanını kurtarmak” için itfaiye memurları olarak ellerimizde su tulumbalarıyla yanıp kavrulanların imdadına yetişmemiz gerektiğinin farkındayız..

Bu mektuba vesile olan hamiyetli kardeşimiz İrlanda Dublin ‘den sesleniyor ve diyor ki:

“Arzu eden ağabeyler buralara teşrif etseler, hizmeti başlatsalar, Risale-i Nur’ a ayna ve hakikatı arayan gönüllerin nefes alacağı adres olsalar, inançsızlıktan perişan olmuş ruhlara ve kalplere ab-ı hayat takdim etseler; kısacası İrlanda’yı da Nurlandırsalar…. “

Bu samimane çağrının yankı ve tesir bulmasını Cenab-ı Erhamürrahimin’ den niyaz ederiz. Âmin.

İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda malları ve canlarıyla cihat edenler, Allah katında derecesi en büyük olanlardır. İşte onlardır kurtuluşa erenler. (Tevbe 9/20)”

Orjinal Haber için: http://www.nurnet.org/irlandadan-gelen-cagri/

Şimdi sizlere memnuniyetle bu çağrının karşılıksız kalmadığını ve Elhamdülillah, İrlanda’da İman ve İslam hizmeti veren dershanemizin açıldığı müjdesini veriyoruz.

Dershanenin açılışı için emek veren abilerimizin NurNet’e yazdığı mesaja ve temennilerine aynen katılıyor ve duaya vesile olması için dershane resimlerimizi paylaşıyoruz.

Selamun Aleyküm abiler,

NurNet.Org’dan 25 Mayıs 2011 de gelen çağrıyı Cenab-ı Allah okutturdu. Hamiyetli ve gayretli abileri sevketti ve İrlandaya geçtiğimiz haftalarda Dershane açıldı. Yer, Kuzey İrlanda başkenti Belfast. Bende şu duygu uyandı; ” Cenab-ı Allah Hafizdir, hiçbir şeyi zayi etmiyor. 4 Sene önce o mesajı yazan kardeşimizden Allah razı olsun. Ne diyelim, darısı hizmetin olmadığı diğer ülkelere olsun inşallah.

Selam ve Dua ile..

Not: İrlanda’da İngilizce dil okuluna gitmek veya üniversitede eğitim almak isteyenler volkansan5@gmail.com adresinden irtibata geçebilir.

NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: