İzmir Nur Gençlerinin İman Hizmeti – Foto

Risale-i Nurlardan vecizeler bulunan kitap ayraçlarını bastırıp kitapevleri aracılığıyla dağıtıyorlar

Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği İzmir, Bornova’da üniversite talebelerinin bir araya gelerek başlatmış oldukları bir gençlik hareketi. İzmir Küçükpark’ta, İslamiyet hakikatlerini bütün dünyaya olanca güçleriyle haykırmak isteyen gençlerin kurduğu bir dernek.

Daha çok gençlere yönelik tarzı ve aktiviteleri ile ilk yılında binlerce kişiye ulaşıp dernekleşme sürecini tamamlayan gençler, Risale-i Nur’u anlatmak için gençlerin ilgisini çekebilecek bir çok aktiviteyi vesile ediyor. Bediüzzaman’ın sözünü rehber edinmişler; “Vesilenin mahiyetine bakılmaz, neticesine bakılır. Madem neticesi rızâ-i İlâhîdir ve mayası ihlâstır; o küçük değildir, büyüktür.”

Playstation 3 turnuvaları düzenliyor, go-kart yarışları yapıyor ve yat gezileriyle denize açılıyorlar. Çiğköfte partileri organize edip, maklube yapıyorlar… Gençlerin yoğun bulunduğu üniversite yakınındaki camilerde cuma namazı çıkışı tanıtıcı kartvizit ve broşür dağıtmaktan tutun içinde Risale-i Nurlardan vecizeler bulunan kitap ayraçlarını bastırıp kitapevleri aracılığıyla dağıtıyorlar.

Dershanelerinde haftada 10’u geçkin düzenli sohbet tertip ediyorlar. Okuma kampları ve Kur’an kursları düzenliyorlar. Sohbetlerini internetten canlı yayınlıyorlar. Ayrıca sohbetleri “Full HD” kalitesinde kaydedip internette binlerce kişiye ulaştırıyorlar. Facebook gibi sosyal ağlarda sayısı 250 bini geçen sayfalarında bu hakikatleri haykırıyorlar. İnsanların ilgisini çekmek için 6 ayda bir dernek dekorasyonunu yeniliyorlar.

Ders günü her çeşit insanı görmek mümkün salonda. Çeşitli nur meşreplerinden kardeşler, ehl-i tarik kardeşlerimiz, ateisti, deisti, zencisi, küpelisi, uzun saçlısı, dövmelisi… Yeni iman eden bir eski ateist kardeşleri bile olmuş.. Yüzde 95’i gençlerden oluşan bu ders grubunu görmek insana şevk ve gayret veriyor.

Sözler Köşkü’ndeki gençlerin faaliyetlerini daha yakından görmek, sohbetleri takip etmek, derneği tanımak için www.sozlerkosku.com ve http://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir adreslerinden takip edilebilir. Nur talebelerinden kendilerindeki şevkin hiç bitmemesi için dua istiyorlar.. Dua ediyorlar.. Ve Üstadları gibi diyorlar ki “Zaman İslamiyet Fedaisi Olmak Zamanıdır!!”

Melih Ünver’in haberi: Risalehaber

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

3 tane yorum yapılmış

  1. fatma dedi ki:

    çocuklar sizinle bir haftadır tanışmış bulunmaktayım sizler evimizin birer ferdi oldunuz çocuklarımın abilerisürekli sizi izletiyorum sohbetlerinizden dolayı çok teşekkür ederiz insanları bilgilendirdiyiniz için allah razı olsun fatih ve mehmet kardeş bizleride ağınıza attınız selamlar

  2. Gulnar dedi ki:

    Selamun aleykum kardesler ,, ben kanadadan izliyorum sizleri emeyinize , yureyinize salik cok beyeniyoruz sizleri ,, allah ebeden razi olsun

  3. bünyamin dedi ki:

    Fatih kardesim ve beraber hizmet eden Serkan, Mehmet sitenizi herkese tafsiye ediyorum..uslup tarz mükemmel..Nasip olursa sizleri ziyarete gelecegim..benim de cok istedigim bu tarzi dua edin bizde Almanyada gerceklestirelim..sizleri Allah icin cok seviyoruz.. rabbim yolunuzu açik etsin.. selam ve dua ile

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: