Kanada’da Risale-i Nur Okuyarak Müslüman Oldular

Kanada.da.Risale.i.Nur.Okuyarak.Muslüman.OldularEsselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

Aziz ve muhterem abi ve kardeşlerimiz Kanada’dan binler selam eder ve dualarınızı bekleriz daha önceki mektuplarımız da dile getirdiğimiz gibi burada oluşan bazı hizmet haberlerini sizinle paylaşmak isteriz.

Elhamdülillah Risale-i Nur dünyanın her yerinde kendini okutturmaya devam ediyor. Üstadımızın “biz Risale-i Nurun okunduğu yerde manen hazır gibiyiz” cümlesi ne kadar manidar olduğunu buralarda daha iyi görüyoruz.

Malumunuz üzere Kanada’nın Edmonton, Ottowa, Toronto ve sair eyaletlerinde Risale-i Nur hizmetleri devam ediyor, buralara herhangi bir nur talebesi geldiğinde Risale-i nur hizmetinin burada ne kadar çok ihtiyacı olduğunu hissediyor ve hissetmektedir. Ayriyeten Kanada’ya mahsus internet sitemiz ve sosyal medyadaki çalışmalarımız devam etmektedir.

Burada zaman zaman düzenlenen festivallere katılıp Risale-i nurları tanıtma fırsatı oluyor, yüzlerce kişiye Risale-i nuru broşür ile ulaştırmayı Cenâb-ı hak nasib ediyor. O broşürlerden nasiplenen bir abimiz devamında verdiğimiz ayetül kübra ile katolik hristiyan olan ruhunda gerçek islamiyeti arayan bir abimiz kelime-i şahadet getirmesi ve ardından küçük sözleri beraber okumaya devam etmemiz insanların üstadımızdan direk ders almaya ne kadar muhtaç olduğunu burada daha çok görmüş ve yaşamış oluyoruz.

Artık bu kanadalı abimiz rabbimizin bize günde 24 altını verdiğini söylüyor. Ayriyeten yine bir hastanede bulunan kanadalı birinin kendisine Risale-i Nurların takdim edilmesi vasıtasıyla bir müddet sonra şahadet getirip müslüman olması Risale-i Nurların nasıl kendi hizmetini yaptığını ve üstadımızın hizmetin başında olduğunu gösteriyor.

Ayriyeten Toronto üniversitesine gönderdiğimiz risale i nurlar vasıtasıyla üniversite heyetinin çok memnun kaldığını gönderdiğimiz risale i nurların ana kitap koleksiyonu için kataloglanacağını toronto üniversitesi nin özellikle ortadoğu ders programında olanlar said nursi’nin kitaplarını üniversitemizde görmekten memnun olduklarını dile getirdiler elhamdülillah üstadımızın Risale-i Nurlar dünyanın kanun-u esasisi olacaktır manasını ankaribuzzaman müşahede edeceğiz . bütün kitap gönderen broşür gönderen ve emeği geçen herkese teşekkür ve tebrik eder buralarda ne kadar çok ihtiyaç olduğunu unutmamanızı temenni ederiz.

Kanada Nur Talebeleri

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: