Kemiss ve Hastalar Risalesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü Faaliyetleri adı altında hastalara başta Said Nursi hazretlerinin Hastalar Risalesi olmak üzere Risale-i Nurun manevi tiryaklarını ulaştırmayı hedefleyen Esed Eker kardeşlerden güzel nurlu haberler geliyor. Kendisi en son yaşanan olayı şöyle anlatmış.
Selamun Aleykum Abiler…
Bundan 7 ay evvel Türkiye’ye Uganda’dan kanser hastası bir misafirimiz geldi. Adı Kemiss..
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Tedavi Görüyordu..
Ben rutin hasta ziyaretinde bulunurken hastanede bu kardeşle tanıştım.   İngilizcem yok.  Dr. Beye sordum rahatsızlığı nedir diye. Kanser hastası olduğunu kemoterapi ve ışın tedavisi göreceğini söyledi..
Bu durumu Emin, Safa ve Furkan kardeşlere bahsettim onların ingilizceleri benimkinden iyiydi.. Hemen ziyaret ettik muhabbet sohbet..  Hergün neredeyse 10 dk ziyaret ediyoruz..  Ve bazen dışarı çıkarıyoruz gezdiriyor. Ve günlük ingilizce Hastalar Risalesini okuyoruz..   Mp3 ses cihazına ingilizcesini de yükledik. Sabah-akşam ingilizce Hastalar Risalesini dinliyordu…
Ve malesef tüm tedavi işlemleri başarısızlıkla sonuçlandı.  Yarın memleketi Uganda ya gidecek(02.09.2015).  Bize şunu söyledi..  Burası çok manidar.
“Ben  çok hastayım. Siz bu kitapları bana okudunuz ilgilendiniz. Benim amcam Uganda’da İmam bana o kitaplardan getirin çok. Ben camide dağıtacağım.” Bizde hemen tedarik ettik 250 tane.  Çok Mutlu..  Dua bekliyor..   Hayatının son demlerini Nur hizmeti içerisinde geçiyor..  Ugandan’dan Türkiye’ye..
Havadisi Nuriye

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: