Kızıl Meydan’dan Kıbleye Hidayet Hikayesi

Bu Hikaye, hayal ürünü değildir. Bütün çıplaklığı ile Rusya‘da yaşanmış iki ünlü kişinin gerçek hidayet hikâyesi. Biri uzun yıllar boyunca Batı Rusya’da adından çok söz ettiren Mafya lideri, diğeri Rus dilini en güzel seslendirmesiyle ün kazanmış bir bayan spiker.

Meslekleri ve konumları arasındaki uçuruma inat, kendileri de dahil hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği gelişmeler zinciri, onları bir noktada birleştiriyor. Ve ortaya heyecan dolu bir hidayet hikâyesi çıkıyor. “Rus da dinsiz kalamaz, geri dönüp Hıristiyan da olamaz” gerçeğinin en çarpıcı delili olacak türden bir hidayet hikâyesi…

Hidayet hikayemiz baya uzun olacağı için parçalar halinde zamana yaymak istedik. İstifade etmeniz temennisiyle.

1. Bölüm: Aykırı Mezar

2. Bölüm: Nikolay ve İncil

3. Bölüm: Ashab-ı Kehf Gibi

4. Bölüm: Dördüncü Gün

5. Bölüm: Cuma Namazı

6. Bölüm: Buluşma

7. Bölüm: Ders Başlıyor

8. Bölüm: Kitap İlanı

9. Bölüm: Azerbaycan’dan Gelen Acı Haber

10. Bölüm: Cenaze Namazımı Sen Kıldır

11. Bölüm: Büyük Buluşma

12. Bölüm: Rusya’dan Hizmet Mektupları (son bölüm)

7 tane yorum yapılmış

 1. Nabi dedi ki:

  Cenab-ı Allah ezelde takdir ettiyse, bir spikerle bir mafya liderini aynı kader sahnesine topla; hidayeti verir; bizi de hizmetin kerametlerine ve kendi Rahmetine, kudret ve iradesine seyirci yapar.. diye düşündürdü. Sofya’nın ruhuna el-fatiha..

 2. mehmet kılınç dedi ki:

  evet elhak üstad risale-i nuru dünyaya okutuyor.

 3. ebu zübeyr dedi ki:

  ne diyeyim… şu hidayet sahnelerini okudukça gayri ihtiyari gözlerimden yaşlar süzülmekte… RABBİM ne büyüksün… : İnsan, nur-u iman ile a’lâ-yı illiyyîne çıkar; Cennet’e lâyık bir kıymet alır.
  Sözler ( 311 )

 4. ilhami dedi ki:

  Yazıları okudum, çok etkilendim. Allah razı olsun.

 5. Mustafa Karamolla dedi ki:

  Elhamdülillah, C. Hak (C.C.) herşeye kadir… Tuizzü men teşeu ve tüzilli men teşe’ Üstadımız diyor ya Sad-ı Taftazani Hz.lerinden iktibasen: “Hidayet, kulun cüz’i ihtiyarını sarfından sonra Cenab-ı Hakkın o kulun kalbine ilka ettiği nurdur” diye… Azıcık adım atınca C. Hak veriyor işte böyle… C. Hak bu daireden ayırmasın İnşaallah, daim kılsın ömrümüzün son demi dahil olmak üzere… Allah razı olsun, çook istifade ettim.

 6. göreli dedi ki:

  dualarımızı küllileştirelimki kıyamete kadar yaşayan ve yaşayacak olan butun insanlarına ve cinlerine akıl idrak izan ferasetle ehli tahkik etsin ve teslimiyet versin amin,amin,amin

 7. Murat dedi ki:

  Cok aradim bir ipucu bulamadim lütfen bu kitabin almancasi varmi bilenlerden acil cvp rica ediyorum m.coek@live.de bu benim mail adresim. Cok rica ediyorum cevremdeki insanlara almancasini okutmam gerekdigini dusunuyorum yardimci olanlardan Allah razi olsun….

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: