Kuran Bize Yeter

Kaşımaktan hiç bıkmadılar, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Bu bir Hristiyanlaştırma projesidir, masumane bir başlık bulmuşlar ne var bunda doğru değilmi diye masum Müslümanları kandırmaya çalışıyorlar. Kuran bize yeter evet, incilde oku, tevratta oku, zeburda oku diyenlere, Kuran bize yeter denilebilir. Namaz bize yeter, evet yoga, plates önerenlere, namaz bize yeter diyebilirsin. Perhiz, diyet vs diyenlere oruç bize yeter diyebilirsin, ama Peygamber’e gerek yok sünnete ne gerek var Kuran bize yeter diyorsan orada ark niyet yatıyor.

Kuran bize yeter diyor, ayeti okuyor bir saat ayeti açıklıyor, Kuran bize yeter diyor kitaplar basıp ayeti tarif ediyor. Kardeşim tarif edeceksen en iyi en doğru tarif Peygamberimiz (sav) in tarifi hadisler, sünnetler. Müştehit imamları, tefsir alimleri ayeti tarif etmişler ama nasıl, her birinin hafızasında binler hadis var, her biri, sünneti tam yaşıyor, her biri ifadelerini kılı kırk yararak söylüyor, ve bunlar diğer ulemadan kabul görüyor. Kendini imam Ebu Hanife’ nin yerine İmam Şafii ‘ nin yerine İmam Malik yerine koyabiliyorsan ya cahili cühelasın, yada birilerine hizmet ediyorsun.

Ha! diyorsan ben ondan iyi bilirim oda senin mezhebin, Allah’a hesabını verirsin, ama bu masum insanları peşinden cehenneme sürükleme. Ehli sünnet alimlerinden kabul görmediniz, diyanet tasvip etmiyor, umum müminler size karşı olduğu halde bu kafa karıştırma inadınızı çok iyi anlıyorum. Allah böylelerinin şerrinden ümmeti Muhammed’i muhafaza etsin. Âmîn.

Çetin Kılıç

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: