Neden inat ediyorsunuz?

70 bin kişiye bir kütüphane düşen, %80 evde yirminin altında kitap olan bir ülkede yaşıyoruz. Çocukların %80’i kitapla ilkokula başladığı gün tanışıyor, bu çocukların sadece %1’i karmaşık metinleri okuyabiliyorken yetişkinlerde bu rakam %12. Durum böyle olunca sağlıklı iletişim kurulamıyor, sağlıklı iletişim kuramayan insanlar yalnız yaşamak zorunda kalıyor, ardından bir sürü sorunlar çıkıyor, kendini ifade edemeyen birey şiddete başvuruyor, hasta doktora derdini anlatamıyor, yanlış tedaviler ölümler oluyor.

Tüm bu veriler ABD de üniversitede öğretim görevliliği yapan sık sık Türkiye’ye gelip konferanslar veren bir akedemisyene ait. Belli ki bazıları hala kayıtsız, hala ülkemizi kendi penceresinden seyrediyor, asrımızın hastalığının reçetesini okumamakta inat ediyor, ilacını istimal etmemekte ısrarlı. Sizlere tavsiyemdir, bütün bu olumsuz tablodan rahatsızsanız üzüntünüzde söylemlerinizde samimi iseniz Bediuzzaman Said Nursi’nin matbaanın olmadığı bir zamanda yazmış olduğu Risalei Nur Kulliyatını el ile çoğaltan binlerce insanı, hapse düşersem elimde kitap olmaz hiç olmazsa ezberden okurum deyip ezberleyen yüzlerce insanı, Risalei Nurları okuyarak imanını kurtaran milyonlarca insanı külliyatı veya bazı nüshaları elli beş dile çeviren insanları, okudukça inkişaf eden zevk alan, inkişaf edip zevk aldıkça tekrar tekrar okuyan milyonlarla tanışmalısınız, okuyup kıymetini idrak edip Risalei Nurları dava edinen bu uğurda hapisleri, sürgünleri, ölümleri göze alan insanların var olduğunu bilmelisiniz bu insanlara bigayr kalmamalısınız.

Okuyupta istifadelerini memnuniyetlerini ifade eden yazılar yazan insanların metinlerini, yazılarını görmelisiniz, okumalısınız. Dahada önemlisi Risalei Nur Külliyatını edinin okuyun çocuklarınıza sevdiklerinize okutun.

Çetin KILIÇ

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: