NET Nesil Platformu Almanya Eğitim Programı Gerçekleştirildi!

NET Nesil Platformu eğitim komitesi Almanya´nin Wittlich şehrinde 18 yaş altı eğitim programını 1 ocak-6 ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Eğitimciler Rahmi Akman ve Adem Azak´ın da aralarında bulunduğu genç 40 kişilik ekip 6 gün boyunca Risale i Nur´lari okuma ve mütalaa etme fırsatı buldular..

Net Nesil Platformu Üyeleriİmani eserleri yeni tanıyan gençlerin de aralarında bulunduğu ekip akılları kurcalayan soruları da rahatlıkla sorarak eğitimcilerin de desteğiyle Risale-i Nur eserlerinden cevaplarını aldılar.

Köln, Mannheim, Mainz ve Wittlich bölgelerinden programa katılan genç ekip birbirleri ile tanışma fırsatı buldular.

Kiralanan bir dağ evinde Okuma programlarının ardından gezi faaliyetleri düzenlendi. Programın sonunda programa katılan gençlerin aileleri davet edilerek program hakkında bilgi verildi ve Risale-i Nur hizmetinin gayesi hakkında seminer verilerek program sona erdi. Eğitimci Rahmi Akman´ın yaptığı açıklamada ” Bu şekildeki programların Avrupa’da vukuu bulması çok önemli ve elzemdir. Avrupa kültürü içinde doğup yetişen gençlerin Kur’an ve İman hakikatlerine ekmek ve su gibi ihtiyaçları var.“dedi.

NET Nesil Platformu Avrupa’daki gençlerin İman ve Kur’an hakikatlerini tanıması ve istifade etmesi için eğitim programları düzenlemeye devam edecektir.

www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: