Almanya NET Nesil Platformu ve Münazarat

Almanya Bölgelerinin Meşvereti sonucu NET (Niyet, Emek, Tevekkül) Nesil Platformu kurulmustur. Duisburg, Köln, Mannheim, Bielefeld, Hannover, Stutgart, Berlin gibi bölgeleri de içine alan bu Platform Almanya’daki Genç ve Öğrenci Nur talebelerini içine alıyor.

Bu Platform Risale-i Nur’u araştırma ve uygulamaya yönelik kurulmuştur. Her sene 3 er defa buluşacak olan NET Nesil Platformu her buluşmada Risale-i Nur’dan bir konu ele alarak yaptıkları araştırmaları bölge olarak bir Seminer şeklinde sunacaklar. Bu vesile ile Genç Risale-i nur talebeleri yetişecek ve Nurları araştırarak çalışmalar yapmaya teşvik edilecektir.

İlk programımızda son dönemlerde üzerinde sıkça durulan bir konu olan Bediüzzaman Hazretlerinin yaklaşık yüz sene önce telif etmiş olduğu münazarat eserini NET Nesil Platformu olarak ele aldık.

6 aylık bir çalışmadan sonra Almanya’daki birkaç bölge kendi hazırlığını sundu. Mannheim, Köln, Duisburg, Lüksemburg, İstanbul ve Manisa’dan katılımlarla gerçekleşen programda Münazarat ekseninde şu anda yaşanan aktüel olayları ele alarak farklı bir bakış açısı elde edildi.

Meşrutiyet, İstibdat, Hürriyet ve diğer önemli konu başlıkları ile yapılan çalışmalar Almanya’da yaşayan biz Nur talebeleri için çok önem arz ediyor. Sonuç itibari ile düzenlenen bu program bizlerin bu konulara olan bakış açımızı genişletti ve Bediüzzaman Hazretlerini daha iyi anlamamızı sağladı.

Şubat ayındaki Programa kadar Risale-i Nur nedir? Risale-i Nur’un hususiyetleri, Risale-i Nur’un Mesleği ve Vazifeleri, Risale-i nur`a hizmetin fazilet ve faydaları gibi konularla ilgili her bölge kendi çalışmasını yaparak sunumlarını hazırlayacaklar.

Allah’ın izni ve sizlerin duası ile NET Nesil Platformu Avrupa’da başlatmış olduğu bu çalışmalar inkişaf eder ve Risale i Nur ların daha fazla insan kitlelerine ulaşmasına vesile olur.

NET Nesil Platformu

Almanya

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: