Pasifik Okyanusu’nda Risale-i Nur Dersi Yaptılar

Kuzey Pasifik Okyanusu’nda bulunan Risale-i Nur Adası, okuma kampına gelen Filipinli Risale-i Nur talebelerine ev sahipliği yapıyor.

Risale-i Nur Adası Ada Ape Haje tarafından Nur Enstitüsü’ne vakfedilmişti. Filipinler’de bulunan Birleşmiş Milletler Barış Elçisi M. Rıza Dalkılıç Derindağ’ın girişimleriyle ada halkı ve hayırsever Türk vatandaşları arasında bir hayır köprüsü oluşturulmuştu.

Daha sonra, bir dönümlük Risale-i Nur adasına Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği tarafından Barla Dersanesi ve Yetimhanesi yapıldı. Risale-i Nur Adası sürekli yeni gruplar tarafından ziyaret ediliyor. Aynı zamanda Risale-i Nur okuma programlarının yapıldığı ada filipinli müslümanların uğrak yeri.

Resimde, Zamboanga bölgesinden okuma kampına iştirak eden Risale-i Nur talebelerini görüyorsunuz. Filipinler’de kendisini Risale-i Nur hizmetine adayan ağabeylerimizi tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan tevfik ve inayetini eksik etmemesini niyaz ediyoruz. Son olarak Üstadımızın, hizmetinde bulunan bir talebesine “Bir gün gelecek bunları dünya okuyacak” dediğini hatırlatıyor ve “SADAKTE” diyoruz.

Risale Ajans

2 tane yorum yapılmış

  1. metin dedi ki:

    Bu gibi haberleri gördükçe daha çok şükrediyorum rabbime bizleride bu kudsi hizmeti nasip ettiği için okudukça bazen sevincimden zaman zaman sevinç göz yaşları döküyoruz.allah bizleri bu kudsi hizmetten ayırmasın inşallah.bizde diyoruz ey üstad SADAKTE.

  2. Zeki dedi ki:

    Sizleri iman kuran hizmetinde tebrik ederim. Öğretmen Zeki ÖZDEMİR

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: