Polonya Nur talebelerinden Mektup var

Kur’ân-ı Hakim’in bu asrın fehmine bir dersi olan Risale-i Nurlar, her geçen gün dünya dillerinde muhataplarına ulaşmaya devam ediyor.

Dünyada canlı 113 lisandan 60 ında tercüme çalışmalarına devam eden talebeleri vesilesiyle Risale-i Nurlar, sessiz bir çağlayan gibi muhtaç akıllara ve gönüllere feyz-i Kur’ân’ı akıtmaya devam ediyor. Bu meyanda dünya dillerine bu hakikat hazinesini kazandırmaya fedakârane çalışan nur talebeleri, Polanya’dan bu Nur-u Kur’ân’ın fütuhatını haber verdiler.

Bu fütuhatı ve heyecanı siz değerli okuyucularımızla paylaşmayı bir vazife sayarak Polanya’daki Nur talebeleri adına Rauf ve Müşfik kardeşlerimizin mektubunu takdim ediyoruz. 

Assalamu Aleykum, Biz Polonya Varşova’da medrese kalan Nur talebeleriyiz. Polonya Lisanı Lehçeye tercüme Asa-yı Musa Elhamdülillah tab olundu. Duaya vesile olmak dileğiyle. Allah razı olsun. Hayırlı Ramazanlar.

Binlerselamlar. Rauf, Müşfik

“Risale-i nur külliyatının Polonya lisanında tercümelerine 23.Söz, Mu’cizat-ı Ahmediye (A.S.M), Ayetü’l Kübra, 33 Pencere, Tabiat Risalesi, Küçük Sözler, Hastalar Risalesi, Haşir Risalesi, Ramazan-İktisat-Şükür Risalesi, Meyve Risalesi, Gençlik Rehberi, Muhtasar Tarihçe-i Hayat ve “Hanımlar Rehberi” risalelerden sonra yeni bir tercüme haberini sizlere müjdelemek isteriz.

Asa-yı Musa’nın Polonya

 lisanı lehçeye tercümesi, 1 sene kadar zamanda Polonyalı Müslüman mütercim Raşid kardeşimiz vesilesiyle ve umum Polonya Nur talebeleri tarafından tashihi yapılarak İstanbul’da Sözler neşriyatta tab edilmiştir. Tercümeler tüm hızıyla devam etmektedir. Ramazan’ınızı tebrik eder dualarınızı bekleriz.

Polonya Nur talebeleri

 

Kitaplara ulaşmak isteyenler www.sozler.com.tr sitesinden veya 02125271010 telefonundan arayabilirler.

Kaynak:  NurdanHaber

www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: