Risale-i Nur Mütercimleri Yat Gezisinde

Ruba Vakfının organize ettiği “Uluslararası 1. Risale-i Nur Mütercimleri Toplantısı”nın İstanbul’da gerçekleştirilen son gününe gelindi.

Sabah 09:00’da başlayan proğramında ilk olarak yurt dışında Endonezya, Japonya, Makedonya, Güney Afrika ve diğer ülkelerde mütercimlik hizmetlerini yürüten ağabeyler yaptıkları hizmet hakkında açıklamalarda bulundu.

HIRİSTİYAN PAPAZ RİSALE-İ NURLARLA HİDAYETE ULAŞTI

Ağabeylerin anlattıkları arasında en ilgi çeken ve sevinç uyandıran olay ise, kilisede papaz olarak görev yapan bir hıristiyanın Risale-i Nurlarla tanışıp, içindeki hakikatlerden etkilenerek , İslam dini hakkın merakının artması ve oruç ibadetleri yapıp dahada islam dini hakkında bilgi edindindikten sonra İslam dinine girmesi oldu.

Programda açıklamada bulunan papaz Hıristiyanlık dinini anlattığı kilisede Risale-i Nurlarla tanıştıktan sonra kilise cemaatine Risale-i Nurları anlattığını ve cemaatin risale-i nurları çok sıcak karşılağını dile getirdi.

Mülahazalardan sonra Sultan Ahmet Camiinde cuma namazı kılındı ve ardından İstanbul Boğazında yat turu yapıldı.
Yat turunda mütercim hizmeti yapan ağabeylere ve proğrama katılan misafirlere yemek ikram edildi ve daha sonra yapılan Kur’an tilaveti ile proğram son buldu.

Programın son aşaması ise yarın mütercim hizmetini yürüten ağabeylerin Isparta ziyareti ile son bulacak.

risale ajans

 

 

 

 

 

 

 

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: