Rumeli Seyahatimiz: Köy Ziyaretleri / Makedonya

Çalıklı köyü:

Türkiye’den Diyanet vasıtasıyla gönderilen Hafız Kadri kardeşimizi Doğu Makedonya Valendova vilayetine bağlı Çalıklı köyünde ziyarete gittik.

Güzel olan gayretlerini ve çalışmalarını müşahede ettik. On beş tane köy dolaşarak insanlara İslamı ve güzelliğini anlatmakta. Küçük bir Kur’an kursu ve imam evi yaptırıp güzel hizmetlere vesile olmuş. Allah ziyade etsin inşallah.

Banyska Köyü:

Valendova’dan 40 km ilerideki Strumitsa’da ki Banyska köyüne vardık. Bursa’da ilahiyat’ta okuyan bir kardeşimiz vasıtasıyla başlayan hizmet, 20-25 kişi tarafından haftanın dört günü yapılan dersler ve Kur’an öğretme programlarıyla pürşevk devam ediyor.

Sımsıcak bir atmosferde bizi samimiyetle karşılayan kardeşlerimizin halini görünce hem şevklendik, hem de her yerde nurun müştaklarının olduğunu görmekten mesrur olduk. Seralarda çalışarak geçimini temin eden bu samimi insanların Türkiye’ye binler selamlarını sizlere ulaştırmayı borç biliyoruz.

NurNet Ekibi

 

 

Rumeli Seyahat notlarımızın devamı gelecek…

Yazı Dizisinin Tamamı için tıklayın

1 tane yorum yapılmış

  1. ilhami unal dedi ki:

    makedonyadaki calikli koyunde bulunan hafiz Kadri kardesin telefon numarasini bilen varsa bana bildire bilirmi.4hafta sonra oralara gidecem Kadri kardesi ziyaret etmek isterim.Bu gun Hollandanin Den haag sehrinde A.Akkgunduz ve M.Paksu abilerinde katildigi guzel bir BEDIUZAMAN sempozyumu oldu cok guzel gecti bunuda sizlerle paylasmak istedim’.ALLAHA emanet olun

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: