Rüştü Tafral Ağabeyin Üstada Yazdığı Mektup

Rüştü Tafral Ağabeyin Üstada Yazdığı Mektup
rüştü tafral ile ilgili görsel sonucuÇok aziz müşfik Üstadım Hazretleri !
Evvelen: Şuhuru-u Selase;Leyle-i Kadir ve bayramlarınızı ruh-u canımla tebrik eder eşrat-ı makbuleye mazhar dualarınıza amin der Zülfikar-ı maneviyeyi kullanan ellerinizden hurmetle öperim.Arz ediyorum.
Kur’an-ı Hakim’in ayinedarlığında bulunup o envar-ı muazzamadan alem-i insaniyete aksettirdiğiniz nur ehl-i iman için muzmer hakaik-ı kevniyenin vuzuhan görülmesine ziya ve hakaik-ı gaybiyenin bakiyane müşahedesine dürbün;insanlık mertebelerinin a’la-yı iliyyin derecelerine sür’atle nurdan bir zat buyuruyor ve bid’alar zulumatı içinde ve istilası anında cadde-i Kur’aniyeyi gösteren ve güneş altında birer projektör olmuştur. Ve tadadla bitmez.
Tavsifinden bizzarure aciz kaldığımız meziyetleri havi külliyatından bizi ayıracak beşeri kuvvet yoktur.Allah ebediyyen siz Üstadımızdan razı olsun.
Evet, Üstadım Hazretleri! Nur külliyatı kainatın manasını;hilkatın gayesini ve marziyatı ilahiyeyi Kur’an hazinesinden öğretiyor.Bu külliyat canımız;cananımız;ona hizmet etmek en büyük gayemizdir.
Duanıza çok muhtaç ve müştak talebeniz
Rüşdü Tafral
Bütün udebaların tavsifinden aciz kalacakları Nur külliyatı hakkında söz söylemekten çekiniriz. Siz üstadım Hazretlerine dersimden bir nebze arz ederim.
Üstadın cevabı mektubu ;
Aziz kardeşimiz Rüşdü,
Güzel mektubunuzu hasta olan Üstadımıza okuduk.Size çok selam ve dua ediyor. Siz de Üstadımıza dua ediniz.Elhamdülillah, nurların futuhatı hertarafta fevkalededir.Hatta Mısır’da Hutbe-i Şamiye yirmibeşbin nüsha olarak basılmış.Şam radyosu da bayramın birinci günü yirmi dakika kadar Risale-i Nur’dan ve Üstadımızdan bahs etmiş.Bunları müjde olarak yazıyoruz.
Orada bulunan cümle kardeşlerimize pek çok selam ederiz.
Kardeşiniz
Tahiri, Zübeyr,Ceylan
Kaynak: Yozgatnur66
www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: