Şanlıurfa’da Bediüzzaman Mevlidine Davet

Şanlıurfa’da başta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) ve bütün Peygamberler olmak üzere vefatının 52. yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve manevi şehitlerimizin ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazanın 26. gecesine rastlayan 13  Ağustos 2012 Pazartesi akşamı yatsı namazından sonra Şanlıurfa Dergâh camiinde mevlid-i şerif ve hatim okunacak.

Risale-i Nur Külliyatı adını verdiği l30 parçadan meydana gelen Kur’an tefsirlerinin müellifi, mütefekkir ve Büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursi, Hicri 25 Ramazan 1379 (23 Mart 1960) yılında Şanlıurfa’da misafir bulunduğu İpek palas otelinin 27 nolu odasında 50 yıl önce Cenab-ı Hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefatından bu güne kadar her yıl düzenlenen Mevlid-i Şerif, Ramazan’ın 26. Gecesine rastlayan rastlayan 13  Ağustos 2012 Pazartesi yatsı namazından sonra Hz.İbrahim (A.S)’ın doğduğu makam ve Bediüzzaman hazretlerinin ilk defnedildiği yer olan Dergâh Camiinde okunacak.

Yurdun ve dünyanın dört bir yanından sevenlerinin ve okurlarının da katılacağı Mevlid-i Şerife katılımın hafta sonuna denk gelmesiyle bir hayli fazla olacağı bekleniyor.

Talebelerinden yoğun ilgi

Şanlıurfalıların ev sahipliğini yaptığı ve 52 yıldır aralıksız yapılan Mevlid ile ilgili her hangi bir duyuru ve ilan yapılmıyor. Mevlide Şanlıurfa dışından katılan Misafirleri Şanlıurfalılar evlerinde ağırlayacak.

Mevlid Kanal Urfa’da Canlı yayınlıyor

Bediüzzaman Hazretleri için okutulacak Mevlidi Şanlıurfa’dan uydu yayını yapan TÜRKSAT 3 A Frekans 12685 SYMBOL 30000 5/6 YATAY Kanalda bulunan Kanal Urfa Televizyonu Canlı olarak yayınlayacak.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: