Savaştepe’de Bir Nur Tohumu Atıldı

Muazzez üstadımızın, “…mümkün olduğu kadar her yerde küçücük bir dershane-i Nuriye açmak lazımdır.” (Emirdağ L. 217) uyarınca, Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde, geçtiğimiz Pazar günü Nur Medresesi’nin temel atma töreni ve duası yapıldı.

Dualar eşliğinde toprağa temeli atılan dershanemiz inşaatı ile ilgilenen Karesi Vakfı başkanı Av.İsmail İnci konuşmasında “Yaklaşık 600m2 kapalı alana sahip olan dershanemiz, yöredeki İman hizmetlerinin merkezi olmasının yanı sıra İzmir, Bursa, Balıkesir ve Manisa için bir program merkezi olmayı hedefliyor. Savaştepe tren istasyonuna sadece 2dk yürüme mesafesinde olan dershanemize, İzmir-İstanbul otobanının inşasından sonra ulaşım çok suhuletli olacak. İzmir’e 1 İstanbula ise 2 saat uzaklıkta. Temiz havası, yakınındaki Menteşe kaplıcaları ve sakin ortamı ile tam bir okuma programı merkezi haline gelecek olan dershanemizde aynı anda 20’şer kişilik 3 grup program yapabilecek.”

İstanbul, Ankara, Balıkesir’den gelen misafirlerin ve Savaştepe halkının katıldığı programda dershanemizin temeli dualarla atıldı. Okunan kur’an tilavetlerinin ardından Hilaliye Eğitim Vakfı başkanı Abdullah YILMAZ’ın duasını yaptı ve ardından yapılan pilav ikram ile program nihayet buldu.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: