Singapur’lu Öğrencilerin “Bediüzzaman” İlgisi!

Her yılın Aralık ayında düzenli olarak Türkiyeye öğrenme turu düzenleyen Singapur Milli Üniversitesi öğrencileri bu yıl da her yıl olduğu gibi vakfımızda bir takım aktiviteler düzenlediler. Singapur Milli Üniversitesi Malay Çalışmaları Başkanı Prof. Dr. Farid Alatas, çeşitli disiplinlerde öğrenim gören 15 öğrencisinin katılımıyla vakıf faaliyetleri ve Bediüzzaman hakkında bilgi almak için programlar düzenlendi.

İİKV - Singapurlu Misafirler 2012 - 1Düzenlenen programlar kapsamında, 20 Aralık 2012 tarihinde, Genç Akademisyenler Konferansı sinevizyonunun izlenmesinin ardından, Prof. Dr. Faris Kaya vakfın faaliyetlerini özetleyen bir konuşma yaptı. Ardından Prof. Dr. Farid Alatas ise, “Bediüzzaman’ın Sosyal Teolojisi” üzerine bir konuşma yaptı. Program soru ve cevapların ardından sonra erdi.

Diğer bir program da 21 Aralık 2012 tarihinde Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, Prof. Dr. Sait Özervarlı ve Prof. Dr. Bilal Kuşpınar’ın katılımları ile gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Farid Alatas’ın yaptığı programda Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç “Said Nursi’nin Metodolojisi” ve Prof. Dr. Sait Özervarlı “Said Nursi’nin Tecdid Teorisi” konulu sunumlarını yaptılar. Sunumların ardından sorulan sorularla öğrencilerin Nursi’ye çok ilgi gösterdikleri gözlemlendi.

İİKV – http://www.iikv.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: