Son Kale Aile

Nev’-i beşerin hayat-ı dünyeviyesinde en cem’iyetli merkez ve en esaslı zenberek ve dünyevî saadet için bir Cennet, bir melce, bir tahassungâh ise; aile hayatıdır, maalesef ecnebi hesabına bu milletin can damarını kesmeye ve bozmaya çalışan el-hannas zındıklar dinamitini aileye koyuyor. Kimse kusura bakmasın karnemiz ortada, tesettürlü anne yanında gezen kızına bak(ma) , namaz kılan bir baba yanındaki delikanlıya bak, bu kadarla kalsa iyi, çok daha vahim bir o kadar üzücü olaylara şahit oluyoruz.

Bunlar bizim çocuklarımız ümmeti Muhammedin evlatları. Tesettüre riayetsizlikle başlayan, ibadetlerin terkiyle devam eden zındıka oyunu sefaheti getirdi, ihaneti getirdi durmadı, eşcinsellik kapımızda.

Maliye bakanı Tüsiad’la konuşuyor adamlar “İstanbul sözleşmesi yürürlüğe girmeli” diyorlar, ABD başkanı Lut kavmi çocuklarının hamisi olmuş, tehlikenin boyutunu anlatabiliyormuyum? Anneler anlı, sayanlı programları seyrede dursunlar, babalar at yarışı, top yarışına devam etsinler.

Çarşıda en büyük alana sahip dükkan sizce ne? Cevap : Makyaj malzemesi satan dükkan, uzunca bir pasajın tamamı bu malzemelerle dolu. (Eskiden kadınlarımızın ihtiyacı olmayan şeye şimdiki kadınlar niçin bu kadar çok ihtiyaç duyuyorlar?) Otuz yıl önce üç vilayetin ilçeleri ile beraber gelen günlük kargosu sadece bir minibüs ile taşınıyordu, bu günkü rakam, sadece bir markanın makyaj malzemesini getirmek için üç şehre değil bir ilçeye bir kamyon geliyor. Çok masum gibi geliyor ama o kamyonla ne geliyor, karne günü ruju, karne günü parfümü, karne günü takısı. Okul balolarında giyilen kıyafetlere girmiyorum. Durum böyle olunca eşcinsel paçavrası önünde öğrencileri ile fotoğraf çekilen öğretmen hiç şaşırtmasın bizleri, ecnebi adına bu milletin can damarları böyle kesiliyor.

İngiltere’ de ve ABD’ de “bu vücut benim” deyip ayağını kestiren, kolunu kestiren hatta sağır ve kör olmayı seçen bireyler var. Vücudunun her yerine dövme yaptırıyor yetmiyor gözünün beyazına dövme yaptırmış, alnından boynuz çıkartmış. Özgür birey yetiştiren batı bu durumda.

Bizde de çok masum diyemiyorum feminist grupların taşıdığı pankartları burada yazmaya utanıyorum, fırsatını bulsalar batıyı aratmazlar. Bu şeytanlara, bu Firavunlara, bu anarşistlere karşı ancak ve ancak İslamı yaşarsak, sünneti seniyeye sarılırsak, gençlerimizi, nesillerimizi bu kaleye sokarsak karşı durabiliriz, ailemizi bunlardan koruyabiliriz. Allah muhafaza en ufak ihmalimiz, vurdum duymazlığımızın bedelini ne bu dünyada ne ahirette veremeyiz.

Yenildik zamana ah demeyesin.
İlerde köşede iç çekmeyesin.
Bu nasihatımı es geçmeyesin.

Çetin Kılıç
Kaynak
Risale-i Nur Külliyatı

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: