Trakya 4. Mezunlar Programı Silivri’de Yapıldı

Ruba Vakfı bünyesinde gerçekleşen 4. Trakya Mezunlar programı 30 Nisan’da İstanbul Silivri Hamidiye Çiftliğin’de gerçekleşti.

Trakya bölgesinde Risale-i Nur hizmetleri ili alakadar olan bir çok kişi bir araya geldi. Yaklaşık 170 kişinin katıldığı program sabah kahvaltısıyla başlayıp, ikindi namazına müteakip sona erdi.

Abdulvahit Mutkan ve Mehmet Şaylan gibi hizmetlerde uzun yıllardır bulunan abiler de programa iştirak ettiler.

Dersler okundu, hatıralar tazelendi, sıcak sohbetlerle tekrar kaynaşma gerçekleşti. Öğrencilik yıllarında dersanelerde beraber kalan arkadaşlar, tekrar görüşmenin heyecanı içine girdiler.

Eyüp Kalkan’ın esprili sunumu ve eğlenceli hatıraları programa ayrı bir renk kattı.

Mehmet Şaylan, Risale-i Nurların ve  hizmetin önemine değindi, bu hizmetlerin sadece vakıfların olmadığını ve herkesin hizmete sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Yeni bir heyecan, taze bir şevkle, üzerimizdeki tembellik hastalığından kurtulup, daha büyük bir gayretle hizmet yapılması gerektiği üzerine tahşidat yaptı ve daha çok insanların bu hakikatlere muhtaç olduğunu ve onlara da ulaşmak için ısdırap duyulması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda trakya hizmetinde uzun yıllardır teşrik-i mesai yaptığı arkadaşlarına duyduğu minnetlarlığını ifade etti, onlara ayrıca teşekkürlerini ve tebriklerini dile getirdi.

Bölgede uzun zamandır vakıf olarak hizmet yapan Zekeriyya Kaplan, Ahmet Gözütok, İsmail Altunten, Ali Kalay, Ömer Faruk Ceylan da programdaydılar.

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: