Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezuniyet Mevlidi Yapıldı

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri bu yıl farklı bir mezuniyet programı düzenledi. Edirne’deki çeşitli resmi ve özel kurum ve kuruluşların desteklediği mezuniyet mevlidi, Eski Cami’de icra edildi.

Vicdanın (kalb)ziyası, ulûm-u diniyedir(din ilimleri). Aklın nuru,  fünun-u medeniyedir(fen ilimlerinde). İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak (ayrıldıklarında) ettikleri vakit; birincisinde taassub, ikincisinde hile, şübhe tevellüd eder.” diyen Üstad Hazretlerinin bu sözü kaidesince akıllarını fen ilimleriyle; kalplerini ve vicdanlarını da din ilimleriyle nurlandıran insanlardan olmak için bir araya geldiler.

Mezuniyet mevlidi, 15 Mayıs 2014 Cuma günü İkindi Namazı’nı müteâkiben, çoğunluğunu Eğitim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mevlid Programı, Eski Camii’de kalblerin gıdası, ruhların ab-ı hayatı olan Kur’an tilavetiyle başlamıştır. Eski Cami imamı Nurettin BULUT’un da içinde bulunduğu grubun mevlid ve ilâhileri ile devam etti. Program Abdulhamid ORUÇ’un kısa bir konuşması ve ardından Eski Cami imamı Metin ULUOCAK’ın yaptığı mezuniyet duası ile son buldu.

Katılanlara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı Mezuniyet Mevlidi, çıkışta Edirne Valiliğinin katkılarıyla etli pilav, tatlı ikramı, Diyanet’in verdiği kitaplar ve Risale-i Nur’ların dağıtılması ile sona erdi.

NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: