Türkiye Yüzyılı

Arif milletimiz sağ duygusuyla seçimini yaptı, şer odakların bir araya gelerek oluşturduğu gurubu al aşağı ederek, yetkiyi mütedeyyin insanlara verdi. Hürriyet, meşrûtiyet ve müsâvât diyerek Osmanlı’nın altını oyanlar benzer bir hikâyeyi özgürlük, demokrasi, özerklik vesaire diyerek bu seçimde de ortaya koydular.

Necip milletimiz ferasetiyle üzerine düşeni hakkıyla yerine getirdi. Şu çok iyi bilinmelidir ki, bu sonuç sadece seçim kararı alındıktan sonra yapılan çalışmaların neticesi değildir, bu sonuç ehli sünnet cemaatlerin, vakıfların, derneklerin yüz yıldır verdiği mücadelenin sonucudur. Ehli sünnet inancına sahip bu insanlar, şu parti veya bu parti için değil, İslam dininin dünyaya hakim olması en gür sedanın İslamın sedasının olması, Müslüman halkın eski savletine kavuşması, dünyaya barışın ve huzurun gelmesi için çalıştı kıyamete kadar da çalışacak. İnsanlar dünyada mesut olurken ahiretlerinide kurtarsın, Yaradanını bilsin Peygamber (sav)’i tanısın ve itaat etsin, kitabını okusun anlasın ve ona göre yaşasın. Duamız budur.

Bu davada atalarımız kan dökmüş şehit olmuş, şimdi onların torunları davanın erleri bu uğurda bu hedefte her kim varsa, bir damla ter döktü ise döküyorsa çalışıyor gayret ediyorsa daima duacısıyız, her daim yanındayız. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Çetin Kılıç

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: