Ukrayna’dan İyi Haberler

Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de 5-7 Nisan’da düzenlenen 7. Uluslararası Kitap Fuarı’nda bir önceki fuarda olduğu gibi “Bediüzzaman” standında Risale-i Nurlar bir kez daha yerini aldı.

Fuarda Rusça Sözler, Mektubat, İman ve Küfür Muvazeneleri ve bazı küçük risalelerin yanı sıra Cevşen-i Kebir de büyük ilgi gördü.

Ukrayna Kiev Kitap Fuarı’nın katılımcılarının genel itibariyle akademisyenler, özellikle tarihçilerden oluştuğu gözlemlendi.

Akademisyenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan “Bediüzzaman” standındaki görevliler, akademisyenlerden kendi üniversitelerinde Risale-i Nurları okutmak için müşterek hareket etme talebi aldıklarını söylediler.

Ayrıca standa gelenler ile “Yaratılışın gayesi”, “Kimsin? Nereden geliyor ve nereye gidiyorsun?” soruları derinlemesine müzakere edildi.

Üç gün süren fuarda ayrıca konferans ve sunumlar gerçekleştirildi. “İnsanın kıymeti ve insan için imanın manası” “İmanlı insanlar mutlu bir toplumu netice verir” mevzularının konuşulduğu ve birer saat süren konferanslar yoğun ilgi gördü.

Nisan ayının sonunda Ukrayna’nın Harkov şehrinde düzenlenecek olan büyük çaplı ikinci bir kitap fuarı için de hazırlıklar tamamlandı… Bu fuarda da yine Risale-i Nur’lar standlarda yerini alacak….

Kaynak: İyi Haberler

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: