Uzakdoğu’dan Hizmet Haberleri (video)

Peygamber Efendimiz İslamın henüz daha yeni intişar ettiği vakitlerde “güneşin doğup battığı her yerde ismim anılacaktır” diye müjde buyurmuştur. Bu üsluba tabi olan Üstad Bediüzzaman’ın konuşmalarında da benzer ifadeler  görüyoruz:  “Şu istikbal-i inkılabatı içinde en gür sâdâ İslam’ın sâdâsı olacaktır“, demesi ve ayrıca Barla’da Bayram Yüksel ağabeye, “Bir gün gelecek bu Nurları bütün dünya okuyacak.” diye müjde vermesi ferasetinin ve aynı metodu benimsemesinin  büyük bir göstergesidir.

Dünyanın her yerinde, bazen haritada dahi yerini bulamadığımız yerlerde kardeşlerimizin oralarda iman dersleri yapmaları, muhakkak ki bizlere çok büyük bir şevk ve gayret oluyor.

Mehmet Şaylan Ağabey bir uzakdoğu ziyaretinde bilmüşahede tanık olduğu hizmetleri, dersleri, kardeşlerin Risale-i Nur’a karşı olan ilgilerini, gayet samimi, sıcak, hasbihal suretinde anlatıyor bu videoda. Biz de bu sefer, hizmet haberlerine bir mektup aracılığı ile değil, oradaki atmosferi hisseden birinin o yoğun duygularını dinleyerek şahit oluyoruz.

Bu sohbet 2006 yılında Edirne’de yapıldı ama ihtiyaca binaen burada yayınlıyoruz.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: