This is Tecdid ! (Malezyadan güzel haberler..)

Eğer küre-i arza işittirecek derecede yeterince büyük bir hoparlör olsaydı, “Ey insanlar bu gidiş nereye !” diye haykırıp İslamiyet’e çağrılar yapılırdı. Fakat böyle bir teknoloji olmadığı için, `hariç memleketler`deki hizmetkârların atlarını yeterince mahmuzlamaları gerekiyor.

 Allah kuvvet versin ! Mümtaz kardeşimizin karşısına bir radyo programcısını çıkarıyor Rabbim… Müslüman bir Malay olan bu zata kardeşimiz ağır ağır anlatıyor Nurları…

 Dikkatle dinliyor Malay Zat, Risale-i Nur sempozyum broşürü ve bazı Malayca Risalelerden alıyor ve sonra tekrar görüşmek üzere ayrılıyor.

 Mehmed kardeş ise meşhur bir TV kanalının iki prodüktörü ile karsılaşıyor bir ortamda biiznillah…

 O iki Müslüman zata Nurları anlatmaya başlıyor. Dikkatle ve tebessümle dinleyen Malay yapımcılar sorular soruyorlar, cevap alıyorlar ve bu muhaverenin sonunda birisi diyor ki :

– Hmm, this is Tecdid !

Kardeşimiz heyecanla kalkıp adamın elini sıkarak :

 – Hah abimiz doğru kelimeyi buldu ! diyor ve muhabbetle gülüyorlar.

Onlar da okumak ve incelemek üzere Malayca Risalelerden alıp ayrılıyorlar.

Ahmed kardeşimiz ise iş yerinde tanıştığı Maldivler`den arkadaşına, Kur’an Tefsirini yazan Bediüzzaman’dan bahsediyor.

Arkadaş da dikkatle dinliyor ve daha sonra yine Maldivler`den Şeriat üzerine doktora yapmış olan muhterem bir dostuna Üstad`ı soruyor, o da `Bediuzzaman bazı anti-İslami güçlere karşı mücadele etmiştir` diyor. Daha sonra Ahmed kardeşimiz bunu duyunca o Maldivliyi Risale-i Nur hizmetini merkezinde görmesi için Türkiye`ye davet ediyor. Allah hayırlara vesile etsin.

Mevla-yi Muteal`den niyazımızdır ki, günahlarımıza bakıp kesmesin inayetini, arttırsın bilakis fakrımıza binaen…

O zatların kalplerini telif eylesin, bu hakikatlere, Nurlara ısındırsın, bu milletlere medya ile de duyurmayı nasip etsin Nurları ! Amin…

 Kudret Barutcu / Malezya

www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: