Türkçe/İngilizce Tesettür Risalesi Hazır

Türkçe ve İngilizce, karşılıklı satırlara tevafuk eden bu risale çalışması, sür’atle istifade edilmesi için önce A4 sayfasına taslak hazırlanıyor. Sonraki zamanlarda ise “booklet” *  dediğimiz bu şekilde kitapçıklar bastırmak üzere düzenleniyor. Elimizde bu tarz çalışmalardan vardır ve kim isterse bizimle irtibata geçebilir.

Bu çalışmalara bizi sevk eden amaçlardan birisi, yabancı dildeki hizmetlerimizi geliştirmek, Risalelere İngilizcede ecnebi kalmamaktır. Başlangıç seviyesinde iken, Türkçe ve İngilizce iki ayrı kitabı karıştırmak yerine, vaktimizi biraz tasarruf edelim niyetiyle Allah’ın bir ihsanı olarak bu işlere başladık. Dimağda bir kolaylık, fikirde bir derinlik ve genişlik, ülfette bir ciddiyet, mânada bir zenginlik, hizmetlerde ise muvaffakiyetler diliyoruz bu çalışmalarla.

Belki başka bir taifenin yapacağı ise, İngilizce Risalelerin seslendirilmesidir, biz ise bu konuda ehil değiliz. Çünkü Türkçe Risaleler bile Risaleleri anlayanlarca seslendirilince daha mânalı oluyor.. yani, Türkçe bilmek yetmiyor.. Bu hizmetlerde birbirimizden haberdar olabilirsek, bu alanda taksimü’l-a’mal hâsıl olabilir.

Not: Elimizde şu an gönderilebilir 2. Söz, 13.Sözün ikinci makamı hazır var. Ayrıca ileride tam hazır olabileceklerden 24. lema, 25.sözden bir parça, 19. Mektubdaki 1. Esas, Hikmet-i Hilkat-ı Alem konulu derleme çalışması, 22. Sözün 1. Leması ve biraz daha fazlası.. gittikçe artacak inşaallah.

PDF formatında Kitabı indirmek için Tıklayın

Diğer çalışmalar için Tıklayın

(Not : Bu çalışma kitapçık fotmatında değil, A4 sayfası içindir)

Kıbrıs Magosa Nur Talebeleri Namına Lütfullah

ludevelop@gmail.com
Kuzey Kıbrıs

www.NurNet.org

 

2 tane yorum yapılmış

 1. emine betül dedi ki:

  mukabeleli tevhid bahsi varmı acaba bunlar çok faydalı olmuş elloerinize sağlık yabancı arkadaşlarım mevcut tevhid bahsini anlatmak istiyorum. elinizde mevcut ise yardımcı olurmusunuz?

 2. lütfullah ugrr dedi ki:

  Elimizde bu tarz hazırlanmış başka bazı çalışmalar vardır. inşaallah hem nurnet.org vasıtasıyla hem üye olmuş e-posta adreslerine bu tarz çalışmaları paylaşmaya devam edeceğiz..

  Bazı çalışmaları ise -bazı hikmete binaen- yalnızca e-posta üyelerine gönderebiliyoruz, nurnet.org ile değil. Eğer önceden e-posta adresinizi bildirmişseniz size de bu çalışmalar gönderilecektir.

  Üyeler arasına dahil olmak için, bu tesettür çalışmasında son sayfada bulunan e-posta adresine veya yukarıdaki haberin altında belirtilmişadrese isteğinizi kısaca bildirebilirsiniz..

  Lütfullah, Magosa.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: