3 Ayları Beraber Değerlendirelim

Mübarek bir mevsime, sevap mevsimine, bire on, yüz, bin, on binler sevapların verildiği bir mevsime giriyoruz.

Bu mevsimi yani 3 ayları değerlendirmek adına 3 aylara özel günlük cüz dağıtımlarımız başlamış bulunmaktadır. Ayrıca 3 aylar içerisinde 3 ay boyunca kitap okuma kampanyası da başlatıyoruz. Cüz almak isteyenler için iletişim bilgileri aşağıda verilecektir.

Bediüzzaman Şualar isimli eserinde üç ayların faziletinden bahsederken “Her hasenenin sevabı başka vakitte on ise, Receb-i Şerifte yüzden geçer, Şâban-ı Muazzamda üç yüzden ziyade ve Ramazan-ı Mübarekte bine çıkar ve Cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadirde otuz bine çıkar. Bu pekçok uhrevî faydaları kazandıran ticaret-i uhreviyenin bir kudsî pazarı ve ehl-i hakikat ve ibadet için mümtaz bir meşheri ve üç ayda seksen sene bir ömrü ehl-i imana temin eden şuhûr-u selâsenizi (üç aylarınızı) tebrik ediyoruz.” İfadeleriyle ne kadar faziletli bir ay olduğunu kısaca bize ifade eder.

3 ayların faziletiyle alakalı birçok hadisi şerife hadis kitaplarından ulaşabilirsiniz…

Kitap Okuma Kampanyası:

Recep, Şaban, Ramazan aylarına özel bazı kitapları sizin için seçtik, hep beraber bu kitapları ayrıca diğer okuduklarımızın dışında okuyarak, hem istifademizi, hem feyzimizi, hem ilmimizi arttıralım. Ayrıca “Bir saat tefekkür, bir sene nafile ibadetten hayırlıdır” diye ifade edilen ve bu sırrın Risale-i Nur’da bulunduğunu beyan eden Üstadımızın sözlerine istinaden, o bir saat tefekkürü bu mübarek üç aylarda yakalamayı hedefleyerek Rıza-yı İlahi dairesinde ufkumuzu genişletelim.

Recep Ayı: Ayet-ül Kübra

Şaban Ayı: Mucizat-ı Ahmediye

Ramazan Ayı: Mucizat-ı Kuraniye ve Ramazan İktisat Şükür Risalesi

Bende kitap okuyacağım diyenler bu yazıya yorum yazsınlar, bizde kimler okumuş onun çetelesini tutalım…

3 ay boyunca günlük cüz okuyup sadece bir cüz okuyarak her gün indirilecek hatim sevabına nail olmak istiyorum diyenler…

Cüz Almak için: 0542 326 50 04 numaralı telefondan Eyüp abimizden cüzlerini isteyebilirler.

Not: Kitapları okuduktan sonra istifadelerinizi kaleme alıp bize gönderirseniz, ayrıca sitemizde yayınlayacağız.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: