Abdullah Yeğin Ağabey Oy vermek için İstanbul’a geldi

Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinden olan 94 yaşındaki Abdullah Yeğin, doktorların tüm ikazlarına rağmen “AK Parti için oy kullanmak bir memleket meselesidir” diyerek Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden çıkarak İstanbul’a geldi. İstanbul’da bir hastanede tedavi altına alınan Yeğin, çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Bu zamanda bu hükümete rey vermemek millete düşmanlıktır” diyen Yeğin ülkede refah olmadığını savunanların arkasında uluslararası güçlerin olduğunu söyledi.

Yeğin, “Sırf Allah rızası için bu hükümeti destekledim. Bu kadar iyilik yapan, bu memlekette huzur, sükun, bolluk, bereket, paramızın kıymetinin artması gibi… Kime sorsanız bu konularda memnuniyetini söyler.

Ben bir Adnan Menderes’i milletin lehine çalışan bir adam olarak gördüm. Bir Turgut Özal’ı gördüm. Bir de bu zatı gördüm. Bu zatın aleyhinde bulunmak, bu memleketin maddi manevi terakkisinin, yükselmesinin aleyhinde bulunmaktır.” şeklinde konuştu.

Abdullah Yeğin Türkiye’de refah yok diyenleri de eleştirdi. Bu eleştirileri yapanların arkasında uluslararası güçlerin bulunduğuna vurgu yaptı: “Türkiye’de refah yok diyorlar. Yalan söylüyorlar. İftira ediyorlar. Niye? Çünkü kendi menfaatlerine dokunuyor. Kendileri oy alamadıkları ve milleti memnun edemedikleri için iftira edip aleyhinde konuşuyorlar. Bu ancak ecnebi hesabına çalışan, millete düşmanlık edenlerin işi olabilir. Bu milletin dinine zarar vermek isteyenlerden başka kimse bu milletin aleyhinde bulunmaz. Bunlar hakiki Müslüman ve milliyetçi değildir”

Uzun süredir akciğerindeki sorun nedeniyle tedavi gören Yeğin, ilerleyen yaşına ve ciddi sağlık sorunlarına rağmen oy kullanacağını da sözlerine ekledi. Tedavisi özel bir hastanede devam eden Yeğin, hasta yatağından kalkarak 7 Haziran sabahı sandık başına gidecek.

haber7.com

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: