Ali İhsan Tola Ağabey’in Mevlidi yapıldı

Bediüzzaman Said Nursi’nin Lokman Hekim ruhlu talebesi Ali İhsan Tola Ağabeyin mevlidine Hüsnü Bayram Ağabey başta olmak üzere,Eyüp Ekmekci Ağabey, Çalışma Bakanı Süleyman Soylu Bey, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Isparta MV Said Yüce , Filipinlerden Muhammed Rıza Derindağ ve çok sayıda Nur talebesi iştirak ettiler. Tilavet-i Kur’an, sohbet-i ihvan ve zikr i Rahman ile geçen güzel bir gün oldu.

Ali İhsan Tola ağabey Üstad Bediüzzaman’ın harikulade hallere mazhar, maddi ve manevi ilimlerle mücehhez, çok yönlü, nev-i şahsına münhasır bir talebesidir. Nebatat, madeniyat ve ledünniyat gibi farklı ilimlerin sırlarına vakıftır.

 

Ali İhsan Tola, orman mühendisi olarak zaten bitki ve ağaçlarla ilgili bir bilgi altyapısına sahiptir. Ancak Üstad’la görüşmesi sırasında, bildiklerinin çok ötesinde, Üstad’ın ona yepyeni ufuk bilmediğim çok derin sırlardan bahsederek “beni hayrette bırakmıştı” demesi anlamlıdır.

 

Sav’da risaleleri teksir ederken Üstad’ın himmetiyle bitkilerin esrarı kendisine açılır. Lokman Hekim gibi, bitkiler kendi dilleriyle konuşup neye yaradıklarını, hangi dertlere deva olduklarını ona anlatmaya başlarlar. O da birer şifa kaynağı olan bu bitkiler üzerinde çalışır, yanına gelen binlerce insana iman hakikatleriyle birlikte maddi olarak da şifa dağıtır. Soranlara, bu işi kendiliğinden yapmadığını, özel olarak tavzif edildiğini, asıl gayesinin Tıbb-ı Nebevi’yi ihya olduğunu ifade eder.
Allah Rahmet Eylesin…

 

Kaynak : Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin