Alman Profesör Naumark’ın İtirafları

alman.profesorun.itiraflariİstanbul üniversitesi öğretim üyesi Alman asıllı Prof Naumark, bir kısım öğrencileri ile Boğaz içinde  geziye çıkarlar. Talebelerinden biri  Prof Naumar’ka şu soruyu sorar.

Avropa bizi neden sevmez hocam?

Prof Naumark şu cevabı verir.

Çok samimi ifade edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır Kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hıristiyanların sinesine sinmiştir. Sebeplerine gelince:

1-   Müslüman olduğunuz için sevmez. Faraza laik olmanız şöyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2-  Sizler farkında değilsiniz ama, onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3-  Avrupa’nın pazarı idiniz, şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4-  En az 400 yıl sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5-  Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları  Haçlı ordularına mezar ettiniz.

6-Sizi  silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar. Önce ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar. Giyiminizden yaşantınıza kadar… Sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.  A-B-C-D gibi.

7-Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna her şeyini feda etmese idi, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Selefiliği-Vehhabiliği kuranlar da, İngiliz Dominjon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde, İslamiyeti sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı Asrı saadeti devam etti.

8-İfada ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır.

9-Ben Türkiye’ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı. Şimdi   19   (o zaman, Şimdi ise daha çok üniversiteniz var.) Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede bilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz  belki de, ama Avrupa bunu biliyor.

10-Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlarda çok zor…

11- Yine sizler Avrupanın tarihi düşmanısınız ve düşman kalacaksınız.

Evet bu, almasını bilen için tarihi bir ders ve i’tiraf name.

1 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    Anadoluda yaşayan her insan için her müslüman için ve her vatandaş için her zaman birlik ve dirliğimizi iriliğimizin devamı için bu satırları lütfen dikkatli okuyalım. Bizi bölmek isteyenleri iyi tanıyalım ve alet olmayalım. Ey akılsahipleri……

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: