Ayasofya’nın Açılması Bir Çok Belayı Önler

abdulla yeginAbdullah Yeğin Ağabey, Risale-i Nur’da da değişik vesilelerle ifade edilen bazı önemli noktalara temas etti. Yeğin Ağabey, Türkiye’de fecr-i sadık’ın tamamen gelmesi için üç büyük engelin ve kilidin olduğunu, bunlardan birincisi olan Ezan-ı Muhammedi’nin (ASV) merhum Menderes tarafından aslı gibi okutulması ile açıldığını belirtti.

Abdullah Yeğin Ağabey, diğer iki kilidin de, Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülerek asıl vazifesine dönmesi ve Risale-i Nurların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından resmen neşredilmesi olduğunu ve bunların da gerçekleşmesi halinde çok büyük fütuhatlar olacağını, belaların önleneceğini ifade etti.

Risale Haber

2 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    Ayasofya ülkemizin manen tapusudur. İstanbul’u fetheden ve bize emanet eden Sultan Fatihin vakfiyesine uygun olarak Cami olarak kıyamete kadar korunmalı değil mi?

  2. erdem dedi ki:

    Üstad Bediüzzaman’ın talebesi Abdullah Yeğin ağabeyimize lütfen dönemin idarecileri ve siyasetçileri kulak vermelidir ki…Şerler def olsun hayırlar gelsin. Bu ülke hepimizin gelen bela ve musibetler hepimizi yaralıyor. Bela ve musibetlerin def edilmesi için maddi ve manevi çaba gayret ve akıllı hareket, cesaret gerekiyor..

Sende yorum yazabilirsin