Bediüzzaman Sempozyumunu Göremeyen Gazeteler

sepozyumMalumunuz 22 Eylül Pazar günü 10. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyum’u yapıldı. Sempozyum’a katılım bi hayli yüksekti. Çeşitli ülkelerden 300’den ziyade akademisyen gelmişti. Ayrıca Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Hüseyin Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez vs…

Yukarıda saydığım protokoldeki isimler tek tek konuşma yaptılar. Gerçekten takdire şayan konuşmalardı. Risale-i Nur’a bu kadar vukufiyetleri varmıymış, diye şaşırdığım isimlerde olmadı değil.

Ertesi gün büyük bir heyecanla gazete manşetlerine bakayım dedim. Bu protokoldekilerden birinin ifadesi en azından gazetelere yansır ve bu vesileyle Üstad’ın da haberi yapılmış olur kanaatindeyim. Ancak, Yeni Asya, Zaman ve Star –ki Star’da küçük bir yer ayrılmıştı- gazeteleri dışında hiçbir gazetenin anasayfasında sempozyuma ilişkin bir haber yoktu. Düşünün dünya Üstad’ı anlatmaya geliyor ama birileri hala bunu bir sır gibi saklamaya çalışıyor.

Ramazan ayında bir hocanın hamilelerle ilgili bir şahsi görüşünü bir hafta ekranlara taşıyıp İslam’a karşı ön yargı oluşturmaya çalışan medyadan ne beklenirdi ki!

Yazacak çok şey var ama bundan sonraki satırları size bırakıyorum.

Osman Can / Nurnet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: