Bu virüs labaratuar ortamında üretilmiş bir virüstür

Tıp dokturu ve Alim:

Prof. Dr. Yusri Cebr’in Hutbesi

Kardeşlerim;

Tabib olmam hasebiyle hutbemin bir kısmını son günlerde yaygın olan virüs üzerinde konuşmaya ayıracağım.

Önce bilmemiz gereken bu virüs labaratuar ortamında üretilmiş bir virüstür. Yeryüzündeki şer odaklarından birinin işidir.

Yalnız yaratan ise Allahu tealadır. Bu virüsü üreten fail bunu üretirken kendisini koruyacak ilacıda üretmiştir.

Dünya’ya korku salıp sonra ölümle insanları korkunun zirvesine çıkarıp çok yüksek fiyatlardan önce zenginlere satacaklar çok büyük paralar kazanacaklar.

Bazı garibanlar ölecek çünkü bunların kalplerinde rahmet yoktur. Kardeşlerim sakın kandırılmana müsaade etme. Kötüğü planlayanın kötülüğü döner dolaşır ancak o kötülüğü planlayanı, yapanı bulur.

Kardeşlerim bizim görevimiz nedir? Bu tehlikeyle bu gerçekle yüzleşmektir.
İlk yapılacak şey, dezenfektanları israf etmemektir. Aşırı kullanmamaktır.

Ben doktorum hâlâ evime detol ve alkollü temizleyiciler almadım!

Bunları vücudunuza ellerinize ve çevrenize aşırı bir şekilde sakın kullanmayın. Sizlerede tavsiyem bunları kullanmayın.

Virüs tek başına yaşayamaz! Ancak hücrelerin içerisine girerek yaşayabilir. Hücrelerin etrafındaki faydalı bakterileri öldürürsen virüsün hücreye ulaşma kapısını açarsın. Cahillik edip sakın temizlik malzemelerini kullanırken aşırıya kaçmayın.

Size temiz hava yeterlidir. Allahu teala insan vücudunu gözle görülmeyen mikrop ve virüslerden koruyucu faydalı bakteriler yaratmıştır.

Tüm derimizin üzeri faydalı bakterilerle doludur. Bu bakteriler ağzımızdan yemek borusuna, nefes borusuna, mide, bağırsaklar ve dışkımızın çıkış yerine kadar milyarlarca bakteri ile Rabbimiz bizi korumaktadır.

Hatta yemiş olduğumuz gıdalar, dışkı halinde çıkarken bu dışkının sadece %20 si yediğimiz gıda %10 ölü hücre %70 i bakterilerdir.

Bu bakteriler vücudumuza gelen virüs ve zararlı mikroplardan bizi korurlar. Biz günde 5 defa su ile abdest alırız, su faydalı bakterileri öldürmez.

Sadece yemekten önce ve sonra ellerimizi sabunla yıkamamız yeterlidir. Aşırı sabun ve dezenfektan kullanmak vücudumuzdaki faydalı bakterileri öldürür ve vücudumuz savunmasız kalır. Vucudumuz kurur ve virüs ve mikroplara karşı savunmasız kalır.

Yutkunduğumuzda tükrüğümüz, içerisindeki faydalı bakterilerle ağzımızı ve boğazımızı koruma görevi yaparlar sakın ağzınıza temizleyici maddeleri püskürtmeyin faydalı bakterileri öldürürseniz virüsler için kapıları askersiz bırakmış olursunuz.

Misvak kullanmanız yeterlidir. Ağzımıza giren zararlı mikrop veya bakteriler tükrük vasıtasıyla mideye taşınır midede her türlü virüs ve mikrop için hazırlanmış asidik bir mide suyu vardır.

Virüs ve Mikroplar mideden sağ çıkamazlar. Ağzımızı, burnumuzu mazmaza ve istinşak yapmak (su ile gargara ve genize kadar su vererek burnu temizlemek) yeterlidir.

Dişlerimizi aralarını temizlemek ve misvak yeterlidir.

Ey insanoğlu yüce Rabbimizin seni korumak için ne kadar büyük bir ordu hazırladığının farkında bile değilsin.

Mikroskopla yastığının üzerine baksan gözlerine uyku girmez yastık üzerindeki haşeratı gördüğünde kafanı yastığa koyup bir daha uyuyamazsın.

Peki neden hastalanmıyorsun? Çünki yüce Allah seni bu bakterilerle koruyor. Allah koruyor.

Sakın Allahın vücudunu korumak için hazırladığı sistemi aşırı temizlik malzemeleri kullanarak bozma. Bu dezenfektanları üretenlerede gidip birçok paranı harcama.

İnsanların gidip market raflarındaki temizlik malzemelerini topladıklarına kanma. Malesef bu büyük bir cahillik ve ilimsizliktir.

Dezenfektan üreten firmalar insanların bu cehalette kalmalarını ve üretip üretip satmak istemektedirler. Çünkü bu maddelerin insanlara ve çevreye zararlarını hiç umursamazlar.

İlaçlarda aynı şekilde, ilk çıktığında herkes alabilsin diye çok ucuz üretilirdi daha sonra silah gibi uluslararası ilaç mafyasının eline düştü ve çok pahalı fiyatlara satmaya başladılar.

İnsanlar buna basıl güç yetirsin. Bu ilaçları zenginler için üretmektedirler. Malesef günümüzde şer odakları hayra galip durumdadırlar. Bu kıyametin alametlerindendir.

Bizim üzerimize düşen kalabalıklara karışmamaktır.

Hastalar, yüksek ateşi olanlar ishali olanlar, kendilerini iyileşene kadar evde kalıp dinlensinler ve eşyalarını havlularını ayırsınlar.

Buna normal günlerimizdede dikkat etmemiz gereklidir. Evdeki insanlarlada temas etmesinler.

Kaynağı belli olmayan yayınları paylaşarak insanlar arasında endişe ve korkuyu yaymayınız, bunlarada inanmayınız. Bu yalan haberlerle insanlar birbirlerini korkutup endişeye düşürmektedirler.

Bilmemiz gereken bilgi;

Virüs canlı hücre içerisinde yaşar. Grip aramızda çok uzun yıllardan beri yaşamaktadır ve başka hastalıktan muzdarip olanları etkilemektedir. “Virüs tabiatı itibariyle öldürücü değildir.“

Virüsü vücuda bıraktığında vücut o virüsü 5 günde öldürür yok eder! Virüs ağız, burun, yoluyla vücudumuza girer boğaz yoluyla akciğere yerleşir ve insanı rahatsız etmeye başlar.

Vücudumuz o virüs için anti virüs üretir ve 5 gün içerisinde onu yok eder. Ancak kendinde yorgunluk, ateş ve kırgınlık hissediyorsan evinde kendini karantinaya al bir odaya ayrıl tabaklarını, bardağını, havlunu ayır ve virüsün yayılmasını engelle.

Yaz gelip havalar ısınınca sıcak hava tek başına bu virüsü yok edecektir Allah’ın izni ile. Yaşı ileri olup önceden hasta olanların eski hastalıkları sebebiyle ölümler artmaktadır.

Müslüman Allaha iman eden kişidir. Kirli haberlere itibar etmez ve ölümdende korkmaz. Çünkü ölüm Allaha kavuşmadır. Ölüm Allah’ın mümine bir Rahmetidir.

En güzel ölüm Müslüman olarak ölmektir. Ama kafir ve müşrikler ölümden çok korkar ve ölmek istemezler.

Müslüman Allahın kaderine razı ve mutmaindir. Ancak hasta isen başkasına zarar vermemek için insanlardan uzak dur.

Sıvı şeyler alın ki boğazınız kuru kalmasın. Rutubet virüsü öldürür kuruluk virüsü kuvvetlendirir.

Özellikle Atalarımızdan öğrendiğimiz sıcak çay içeceklerin kullanımını artıralım. Ihlamur, ada çayı, çörek otu, zencefil, zerdeçal, bal vs gibi içeceklerle vücüt direncimizi artıralım.

Spor yaparak kan akışımızı hızlandıralım ve vücudumuzu canlandırlalın. Çok uyku ve tembellikten sakının.

Güçlü müslüman, zayıf müslümandan hayırlıdır. Allah’tan günlerimizi güven, hayır ve bereketle geçirmemizi dilerim. Allah Anne ve babalarımızı bizlere bağışlasın.

Amin.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: