Caroline Namazdan Etkilendi ve Müslüman Kübra Oldu

Karabüklü Yunus Hatılcık ile çalışmak amacıyla gittiği Şili’de tanışıp  evlenen Carolina Calderon, tatil için geldiği eşinin memleketi Karabük’ün Yenice  ilçesinde kılınan namazdan etkilenerek İslamiyet’i seçti ve Kübra ismini aldı. İlçeye bağlı Kuzdağ köyünde düzenlenen ihtida (Başka bir dinden çıkıp Müslüman olma) ve nikah törenine Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice  Müftüsü Ramazan Ökten ve çiftin yakınları katıldı.

”Müslümanlar gibi yaşamaya karar verdim”

Eşinin Müslüman olmasından etkilendiğini ve köyünde namaz kılanları  gördükten sonra İslam dinini tercih ettiğini anlatan Calderon, ”Türkiye’de  eşimin köyünde olmaktan çok mutluyum. Eşimin ailesi Müslüman ve İslam dinine  bağlı yaşıyor. Bu yaşam tarzı ve namaz kılmaları beni çok etkiledi. Burada sağlam  bir aile yapısı olduğunu gördüm. Müslümanlar gibi yaşamaya karar verdim.  Nikahımızında bu dine uygun kıydırmak istedim” diye konuştu.

Yenice Müftüsü Ramazan Ökten ise genç kadının Müslüman olma isteğini  kendilerine bildirdiğini, bunun üzerine dualar eşliğinde gençlerin isteklerini  yerine getirdiklerini kaydetti.Daha sonra Calderon, Müftü Ökten ve diğer şahitlerin huzurunda Kelime-i  Şehadet getirerek Müslüman oldu.Müftü Ökten, Calderon’a ”ihtida belgesi” ile İslam ilmihali ve Türkçe  mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Akşam

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: