Çorlu’da Bir Cuma Dersi

Çorlu Nur Dersanesinde uzun zamandır Cuma akşamları  dersler devam ediyor. Saat 20:30’da başlayan dersin ilk bölümünde bir kaç kişinin sırayla risalelerden kısa kısa okumasının ardından çay veriliyor. 10 dakikalık aradan sonra açıklamalı ders yaklaşık 40 dakika sürüyor. Yine kısa bir aradan sonra ise Lahikalardan 1-2 mektup okunuyor.

Ulvi bir yolculuğun kilometre taşlarından biri olan kitaba muhatap olmak, Risale-i Nur’un sımsıcak atmosferine biraz daha aşina olmak, risalelerin manalarının derinliklerine nüfuz etmek, yeni samimiyetler, kaynaşmalar, unutulmayan ebedi manzaralar nakşetmek fırsatını değerlendirenler bu derslere düzenli devam ediyorlar.

Cemaatin tatlı tebessümleri ve muhabbetleriyle samimi candan bir hava, derse katılanların  âlemlerini sarmaya devam ediyor.

Bu derslerin feyz-ü bereketi, cemaatin kaynaşması ve güzel, nurlu hizmet haberleriyle, sema ehlinin gıpta ettiği ulvi manzaralar yaşanıyor.

 


www.NurNet.org

2 tane yorum yapılmış

  1. metin dedi ki:

    Ne zaman sohbetlere ara veriyorum.Şu fani dünyanın işleri içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ne zaman ki irtibatım daha yakın oluyor. Ruhumda bir hafiflik, işlerimde bir kolaylık görüyorum.İnanın 2+2=4 ettiği gibi. Allah bana bu yerlerin en dış kapısının eşiğinde de olsa orada olmayı her zaman nasip eder inşaallah. Edirneden Yusuf kardeşimin yıllar önce verdiği bir örnek hala hafızamda; O zaman futbola merakımı bildiği için dünyanın en iyi futbolcusunun kim olduğunu sormuştu bana bende Ronaldo demiştim. Sonra devam etti. Futbol sahasının bir tarafına onu diğer tarafına da mahalledeki çocukları koysak maçı kim kazanır demişti. Tabiki dünyanın süper futbolcusunun ll mahelle çocuğunun karşısında şansı yoktu:)))))) Güzel kardeşim yusuf ne güzelde anlatmıştı bana cemaat olmanın önemini.Hepinizi Allaha emanet ediyorum.Dualarınıza ortak edilmek dileği ile S.A.

  2. Kalem dedi ki:

    Tesbitlerin tam doğru Metin abim. Ne zaman dünyayı hedef etsek, altında eziliyoruz.
    Nazarımızı Rabbimin rızası ve hizmetlere çevirdiğimizde, hem dünyamızda muvaffak oluyoruz, hem ailemizde huzur buluyoruz daha da önemlisi insanlara ve kendimize faydalı oluyoruz.
    Önümüze hizmetle ilgili hedefler koyarak sürekli “NE YAPABİLİRİM?” sorusunun peşine düşmemiz lazım YOksa kaybolup gidiyoruz. Selamlar..

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: