Cuma saatime dokunma!

Üniversite öğrencileri “Cuma saatime dokunma” sloganıyla bir kampanya başlattı. Öğrenciler cuma saatine ders ve sınav konulmamasını isteyerek özgürce cuma namazını kılmak istediklerini belirtti. 21 Aralık’ta başlatılan imza kampanyası ile öğrencilerin Cuma namazı saatleri konusundaki mağduriyetin giderilmesi için yetkililere uyarıda bulunuluyor. Öğrencilerin kampanya kapsamında hazırladıkları metin şöyle;

cuma namazı cami cemaatİstanbul’daki Üniversiteler başta olmak üzere Türkiye’de birçok üniversitede ders programı ve sınav takvimi hazırlanırken Cuma namazı saatlerini dikkate almayan bir tutum sergileniyor. Bu durum dersleri ile inancı ve ibadetleri arasında tercih yapmaya mecbur bırakılan birçok öğrencinin mağdur olmasına sebep oluyor.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversiteler Komisyonu, 21 Aralık Cuma günü saat 17.00′den itibaren başlattığı imza kampanyası ile bu mağduriyetin giderilmesi için yetkililere bir uyarıda bulunacak.

Tüm öğrenci kardeşlerimizi bu hayırlı çalışmaya destek vermeye davet ediyoruz.

Ayrıca öğrenciler www.cumasaatimedokunma.com adlı sitede kampanyalarını yürütürken Twitter’da da #CumaSaatimeDokunma hashtagı ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

İşte Twitter’da #CumaSaatimeDokunma hashtagı altında paylaşılan bazı mesajlar;

Selim Demirkan;

Cuma Namazı saatine ders ve sınav koyan üniversite yönetimleri göreve çağıran Anadolu Gençlik Derneği tebrikler… #CumaSaatimeDokunma

Betül Darboğaz:

#CumaSaatimeDokunma hadi gençler birazda hayırlı işlere vesile olalım

Ceyhun Atay:

“Ey inananlar! Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah’ı anmaya koşun…” (Cuma/9) #CumaSaatimeDokunma

Üsame Ceran:

Cuma vaktine sınav istemiyoruz! Bu ülkede Din, vicdan özgürlüğü anayasada yalnız teorikte var olan bir maddeden ibaret #Cumasaatimedokunma !

Mehmet Akif Akkaya:

Tamam hadi cuma gününün tatil olmasını da istemiyoruz. Ama #CumaSaatimeDokunma

Kaynak: Haber7

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: