Darbeciler Nur Cemaatinden 3 Nur talebesini de şehit etti

sehit kardeslerDarbe girişiminde bulunan hainler aralarında sivil, polis ve askerlerin de olduğu 240 insanımızı şehit etti. Şehitler arasında Nur talebeleri de var. Şu ana kadar ulaşabildiğimiz bilgilere göre 4 Nur talebesi darbe girişimini engellemek için çıktıkları meydanlarda darbecilerin açtığı ateş ve attıkları bomba nedeniyle şehit oldu.

Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Mustafa Avcu, Genelkurmay önünde, tank ateşi sonucu kalbinden vurularak şehit edildi.

İkinci şehit TOBB Üniversitesi Hukuk  Fakültesi Öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, dün gece cumhurbaşkanlığı külliyesi yanında uçak bombardımanında şehit düştü.

Eczacı Hakan Ünver de Ankara’da uçaktan açılan ateş sonucu şehid edildi. Şehitlerin cenaze namazı bilgileri daha sonra açıklanacak.

Kaynak: Risale Haber

 

Darbecilerin şehit ettiği kahramanlardan biri de Hayrabolu’da 2 ay nur medresesinde kalan Mehmet Ali Kılınç kardeşimizdir.

Kendisine Allah’ta rahmet diliyor. Vatan, millet, islamiyet uğrunda canını ortaya koyan bütün vatandaşlarımıza selam ediyoruz…

NurNet

tahir zeki kandemir

tahir zeki kandemir

 

2 tane yorum yapılmış

  1. Abdulkadir DELİKTAŞ dedi ki:

    Kardeşlerimin cesareti takdire şayan. Allah onlardan razı gelsin. Her kimseye nasip olmayan, cennet ehlinin bile imreneceği makama anlaşılıyor ki gülerek gittiler. Rabbim bizleri şefaatlerine nail eyleye.

  2. Yıllardan beri Türkiye ve islâm âlemi üzerinde oynanan oyunların çirkin yüzünü 15.7.2016 günü ibretle ve nefretle hâinler bir kez daha gösterdiler.
    Bu çirkin infiali inkıtaa uğratan kahraman milletimizi gönülden tebrik eder,gazaları mübarek olsun!…

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: