Dubai’de 2011 yılı içinde 1.350 kişi müslüman oldu!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’de 2011’de farklı milletlerden bin 350 kişinin İslamiyet’i seçtiği bildirildi.

Dubai merkezli Dar El Ber Derneği İslami Bilgi Merkezi Müdürü Yusuf El Said, ‘İslamiyeti seçen gayri müslimlerin İslam’daki toleranslı, şefkatli ve mantıklı öğretilerden etkilendiğini’ söyledi.

Merkezi her gün İslamiyet hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen yüzlerce kişinin ziyaret ettiği belirtildi. İnsanların İslam’ın öğretilerinin ne kadar toleranslı ve her zaman ve mekana uygun olduğunu anladıkça da bu sayının artmaya devam ettiği kaydedildi.

El Said, ‘Gayri müslimlerin yeni müslüman olan kişilerle tanıştığını ve bu şahısların nasıl İslamiyet’i seçtiğini kendi dillerinde duyduklarında daha da etkilendiklerini’ belirtti. Yetkili ayrıca kişinin mesajı kendi ana dilinde dinlemesi durumunda çok başarılı olunduğunu kaydetti.

Merkezde 16 farklı milletten insanın müslüman olduğu ve yıllık yüzde 80’lik oran ile Filipinliler’in ilk sırada geldiği öğrenildi. Üst sırada gelen diğer milletler Hintliler ve Çinliler oldu. Müslüman olan şahısların geldiği diğer ülkeler ise İngiltere, Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, Romanya, Rusya ve Hollanda olarak kaydedildi.

Merkez müdürü, gayri müslimlerin ‘müslümanların birbirlerine karşı din, ırk, dil ve renk ayrımı yapmadan dürüst, adil ve nazik olmaları’ emrinden etkilendiklerini sözlerine ekledi.

Merkezin yakın zamanda ‘Nasıl İslam’a etkili şekilde davet edilir’ konulu eğitim semineri verdiği de belirtildi.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: