Dünyanın En Büyük Kitap Fuarında Risale-i Nur’u Tanıttılar

14-18 Ekim tarihlerinde yapılan ve dünyanın en büyük kitap fuarlarından olan Frankfurt kitap fuarında bu yıl Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur Külliyatını tanıtan bir stand açıldı. Standı ziyaret eden Türkiyeli ve yabancı misafirlerle ve fuarı ziyaret eden bazı din adamlarıyla Risale-i Nur’dan konuşuldu.

Standa tanıtımı yapılan eserlerin yanı sıra Risale-i Nur’dan faydalanılarak hazırlanan Risale-i Nur broşürlerinin dağıtımı da ücretsiz yapıldı. Daha önce Manisa Nur gönüllüleri tarafından başlatılan proje kapsamında İngilizce, Almanca ve Flemenkçe dillerinde basılan 23 bin broşür fuarda ilgi gördü.

Broşürlerin hazırlanması ve basımında görev alan ve bizzat Frankfurt’a giderek dağıtımını da yapan Kutsi Volkan, “Manisa’da başlattığımız Nur Broşürleri hizmetini önce Türkiye geneline yaymıştık. İhtiyaç olduğunu düşünerek Dünyaya yaymaya karar verdik. Burada da Risalelere ihtiyaç ve rağbet olduğunu gördük. Buradaki kardeşlerle Üstadımızı ve Risale-i Nur Külliyatını tanıtmaya çalışıyoruz. Allah bizi bu hizmetten ayırmasın” şeklinde konuştu.

İsmail Aybey / Risale haber

kitap.fuari2

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: