El Cezire’den Said Nursi Belgeseli

Ön hazırlıkları 8 ay süren belgeselde Türkiye ve yurtdışından özel olarak belgesel için davet edilen uzmanlarla röportajlar yapıldı, el yazması belgeler kullanıldı ve canlandırmalara yer verildi.

Çocukluğunu, delikanlılığını, gençliğini ve yaşlılığını 4 ayrı oyuncunun canlandırdığı dramalar, Çatalca, Rüstempaşa medresesi, Kavacık’taki Hasan Yavuz Camii, Tarabya ve İstanbul’un değişik iç mekânlarında çekildi.

Danışmanlığını İstanbul İlim ve Kültür Vakfının yaptığı belgeselin kurgu aşamasına geldiği ve seslendirmelerin Ürdün’de yapılacağı belirtildi.

Stüdyo 24 Saat; El Cezire belgesel kanalı için daha önce de Hz. Mevlana, Türk Vakıf Kültürü ve Mehteri anlatan programlar hazırlamıştı.

Firma yetkilileri tüm Arap dünyası ile Avrupa ve Amerika’da toplam bir milyarı aşkın izleyiciye hitap eden El Cezire Belgesel kanalında, bize ait değerleri anlatmanın ciddi bir sorumluluk olduğunu ifade ediyorlar.

Türk Prodüksiyon firması Stüdyo 24 Saat, merkezi Katar’da bulunan El Cezire belgesel kanalı için, Bediüzzaman Said Nursi’yi anlatan 2 bölümlük belgeselin çekimlerini tamamladı.

Programın tamamının Temmuz ayında tamamlanarak kanala teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: Moralhaber.Net

1 tane yorum yapılmış

  1. ayhan dedi ki:

    Rabbim sizlerden razı olsun. Hizmet büyüsün inşallah. Haydi kurtuluşa. İmanlarımızı kurtarmaya…

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: