Gaflet Belgeseli Gala Programı Gerçekleştirildi

Çare Derneği sponsorluğunda hazırlanan “Bir Fikrin Belgeseli Risale-i Nur Penceresinden; GAFLET SEFAHET İNANÇ ÜMİT” belgeselinin galası Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

gaflet.belgeseli

Risale-i Nur Penceresinden “gaflet” konusunun işlendiği belgeselin yönetmenliğini Dr. Ayhan Özel yaptı.
Çok sayıda davetlinin katıldığı gala programının açılışı Suriye’li alim Abdulkafi Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. Belgesel gösterimine geçilmeden önce Birleşmiş Milletler Elçisi Dr. Muhammed Rıza Derindağ, Filmin yönetmeni Dr. Ayhan Özel, Mehmet Paksu ve Prof. Dr. Ahmet Akgündüz birer konuşma gerçekleştirdiler.

Belgeselin yönetmeni Ayhan Özel, Risale Ajans’a yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

“Belgesel bir bir proje üretirken estetik kaygılar üretiriz. Risale-i Nur okuyan birisi olarak bu estetik kaygılar hususunda çok ciddi anlamda kaygılarımız var. Çünkü bir şeyi sembolize ediyoruz. Risale-i Nur namına yapılan herşey şahsımızın dışında şahs-ı maneviye mal olduğu için bizde bu noktada estetik kaygılar güderek yaptık bu belgeseli. Bu asrın insanına dayatılan mutluluk anlayışı ve gerçek mutluluk anlayışı nerde? Asıl işlenen buydu. Bir çok kişiyle röportajlar gerçekleştirdik. 40 dakikalık bir belgesel çektik bunların devamı gelecek. Tabi tüm bu işler yapılırken amacımız Risale-i Nur’u sevdirmek”

Belgeselin gösteriminin ardından katılımcılara plaketler verildi. Abdullah Yeğin Ağabey ve Mehmet Fırıncı Ağabeylerde kısa birer konuşma gerçekleştirdiler.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz belgesel hakkında “bu belgesel Ramazan’da iftar veya sahur programlarının birisinde mutlaka gösterilmeli” ifadeleriyle Trt yetkililerine seslendi.

Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: