Geleneksel Urfa Bediüzzaman mevlidi yapıldı

Geleneksel olarak devam eden vefatının 52.yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve manevi şehitlerimizin ruhlarına bağışlanmak üzere okunan Urfa Bediüzzaman Mevlidi yapıldı.
Bediüzzaman Said Nursi ve sevabı manevi şehitlerimizin ruhlarına bağışlanmak üzere yatsı namazının ardından Şanlıurfa Dergâh camiinde Mevlid ve Hatim-i Şerif okundu. Said Nursi ve Şehitlerin anıldığı geceyi Mevlide Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu da katıldı.
Vatandaşlar, böyle bir gecede bulunmaktan, manevi havayı tatmaktan dolayı Allah’a şükür içerisinde olduklarını belirterek, “Said Nursi Hazretleri hiç hak etmedikleri halde, sırf İslam’ı, Allah’ı ve onun Peygamberini anlattığı için 18 yılı aşkın süre boyunca zindanlarda sürgün edildi. Onun yolu Kur’an-ı Kerim ve Sünnet yoludur. Rabbim O’nu anlayabilmeyi ve O’nun yolundan gitmeyi nasib etsin. Gecemiz hayırlı uğurlu olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyoruz, mekanları Cennet olsun” ifadelerini kullandı.
Şanlıurfalılar’ın ev sahipliğini yaptığı ve 52 yıldır aralıksız yapılan Mevlid’e Şanlıurfa dışından katılan misafirleri Şanlıurfalılar evlerinde ağırlamak için çaba harcadı.
Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri bu anlamlı günde Said Nursi’yi anlattılar. Bediüzzaman   Sait Nursi’nin eserlerin okunmasını ve anlaşılmasın gerektiği belirtiler.

urfahaber24

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: