Yunanistan-Girit Konferansına Davet !

Yunanistan’ın Girit adasında, Ortodoks Akademisi Teoloji ve Ekoloji Enstitüsü tarafından 1-5 Haziran 2011 tarihleri arası gerçekleştirilecek 2. Uluslararası ECOTHEE (Ekolojik Sorunlara Din Temelli Yaklaşımlar) Konferansına  “The Role of Faith For A Better Future of Ecology: An Islamic Perspective” (Daha İyi Bir Ekoloji Geleceği İçin İmanın Rolü: İslami Bir Bakış Açısı) başlıklı tez ile yaptığımız başvuru kabul edildi.

Âyet-i Kerîme, Hadîs-i Şerif ve Risale-i Nur’ dan iktibaslarla hazırlanan çalışmada, Kuddûs İsminin kâinattaki tecellileri anlatılıp Tevhid bahsi işlenerek ekolojik sorunlara çözümün temelinde İman olduğu vurgulandı.

Ayrıca çevre, hava, su, radyasyon kirliliğinden daha hayati olan ve bu sorunların da kaynağını oluşturan  “ahlâk kirliliği” ne dikkat çekilmeye çalışıldı.

Himmet ve gayretlerle hazırlanan bu tebliği Cuma sabah saat 10 civarında sunmak üzere, bir Ağabeyimiz Çarşamba günü Girit’ e gidecek ve konferansa katılacak inşâallah.

Dünyanın dört bir tarafından gelecek bilim ve fikir adamlarının huzurunda Kur’an’ ı ve Nûrlu hakikatleri tam temsil etmesi, güzel hizmetlere ve fütuhâta vesile olması için Ağabeyimize Cenab- ı Erhamürrahimîn’ den inâyet, hüsn-ü ifade ve sözüne tesir vermesini niyaz ediyoruz. Âmin.

Bütün Ağabeyler ve Kardeşlerimizi bu konferansa davet ederken dualarını da istirham ediyoruz.

Ali Nureddin

www.NurNet.Org

 

Bu yazı yoruma kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: