Her şeyi hikmetle yapan Allah’ın sonsuz kuvveti

Allah’ım bize hayırları ihsan eyle, Rahmetini bizlere fazlasıyla eyle,
Şerlilerin şerrini bizlerden def eyle, Dine düşmanlıkları bizlerden ref eyle.

Sensin Büyüklerin en Büyüğü Allah’ım: Meyhaneleri Çok küçük bir mikropla kapattırdın alkol üretenleri iflas ettirdin. Kahvehane adıyla bilinen boş laklak hanelere kilit vurdurdun.  Çok kıymetli olan Sağlık ile boş vakitlerini olumsuz yerlerde harcayanlara o küçücük mikropla durun dedirtin. Hatta ve hatta Kur’an okumaya vakit bulamıyorum diyenlerin sahte sözleri yalan olduğunu ispat etmek için, fakat sağlam imanlı kimseler evlerini İTİKÂF yaptılar. Hatta ve hatta İtikâf günlerini yalnız 10 gün ile sınırlandırmayıp, Fikir, zikir, Hizbül hakaiku-l Kur’an Ve Hizbül Haikun nuriler ile, kendilerine büyük hediye onlara Allah tarafından verilen zamanlarını değerlendirdiklerine hiç şüphe etmiyorum.

Maneviyatını terk edip bütün gününü para kazanmağa harcayanlara haydi git kazan görelim, o çok küçücük mikropla gafillere Allah kendi Adaletini göstererek Her yerde Hakim olduğunu gösterdiği gibi burada dahi gösteriyor. Her zaman Müslüman Türkleri tehdit etmeye çalışan ecnebi din düşmanlarını: Medarı iftiharımız olan Uzun Adam karşısında onları dize çöktüren Allah’tan başka kimse değildir. İçimizde bazı gafiller bunu kabul etmeyip dursunlar. O bizim için hiç mühim değil. Gelecek gün onlara da lazım plan cevabı milletimiz verecektir İnşaAllah.

İman dershanelerinde ders almaya gitmek için naz yapanların dershaneleri o mikropçuk ile kapattıran Allah’tan başka kim olabilir ki? Derslere devam etmeye gayret eden kardeşlerin ellerine elektronik vasıtalar vererek, onlara o küçücük mikropla emredip ders yapmaktan mahrum bırakmadı Büyük Allahımız. Çok merak edilecek bir husus: Bu küçücük virüs, Acaba kaç kişinin namaz kılmasına sebep oldu? Bu virüs: Kaç kız ve hanımın tesettüre bürünmesi için işe yaradı? İmanı olup günahlara boğulanlardan belki birkaç tanesini, yolunu küçük mikrop vasıtasıyla buldurdu Allah buldurdu ve buldular. Ama, zavallı Ateistlerden hiç biri kendini kurtaramadığına kesin inanıyoruz.

Ey Büyük Rabbim Senin bol Rahmetinle: Bunları hidayete getirecek sebepleri sen ihsan eyle. Onların yaptıkları günahlı işleri hayırlara tebdil eyle. Müsebbibül esbab sensin; yollarını bulmak için onlara Müspet sebepler Sen ver Rahim olan Allah’ım.

Futbol sahalarında, unvan kazanmak için, sahada durmadan koşup, dizlerini açan erkekler Allah’ın kanununa karşı olmaktan hiç rahatsız olmayanları oyunlarına çok küçük mikropla onlara Allah dur dedirerek evlerinizden çıkmayın emri ile o mikropla onları evlerine kapatarak oyunlarına fren vurdurdu. Bunu da nakledeyim. Biz ona buna kapılmadan; asla yan çizmeden Allah’ın bize verdiği değerin fiyatı asla biçilmez iyiliklerdir ki: Akıllı insan bunları asla unutamaz. Bunları saysak bitiremeyiz.

Bazı alışverişler yapmak için büyük bir mağazaya gittim. Alışveriş yapacağım o bölümdeki satıcı malını bana satmak için çok uğraşıyor. Elinden kaparak dur dedim. O da durdu ve bana ne oldu dedi. Ben ona sana bir şey soracağım? Buyurun dedi. Ona sen Müslüman’mısın? Evet dedi. Peki Namaz kılıyor musun? O bana: Daha önce kılıyordum fakat şimdi işimiz çok kılamıyorum dedi. Ben ona: Ayanda değil, Allah tarafından bir melek vasıtasıyla sana peşi peşine 3 gece rüyanda: Namaz kılacak mısın yoksa gözlerini alırım dese: Ondan sonra kılar mısın yoksa ne yaparsın? O bana lazım bir şeyler bilmek dedi. Yanında çok kısa boylu bir adam araya girdi; yok yok hiçbir şey bilmek lazım değil, hemen namaza başlar dedi öte tarafta Açık saçık genç bir hanım bu konuşmayı duyunca, ağlamaya başladı. Gördünüz mü akıl insanı nasıl uyarır. gözlerimizin değerini gördünüz mü. Dünya imtihan yeri olmasa, Nasılki bu mikrop herkesi şaşırttı, Her namaz kılmayanın başına sokakta bir taş düşseydi namaz kılmayan olurmuydu, size soruyorum? Muhakkak olmaz diyeceksiniz değil mi?

O hale geldik ki: hanım beyine karşı pejmürde elbise ile çıkar. Fakat her hangi yabancı erkek geldi mi, boyanır sürünür ki onunla birleşmek için şehvetini uyandırsın, o duygularını tatmin edemezse, bari, erkeklerle göz zinası yapmaya koşuşsun. Az da olsa korona virüsle Allah onları durdurdu. Onun ile beraber; bu korona virüsün ana sebebi açık saçık hanımlardır ki: Açık saçıklık ta, Avrupalı hanımları geçtiler. Bu hanım kızlarımız, Tek Parti idaresinin dinsizliği, umuma teşmil olmuş belasındandır. Onların anne ve babaları onlara lazım olan din terbiyesini veremediler. Amma: Onlar madem ki aptal değil, İsterseniz deneyin, hiç kimse onlardan o hanım kızlardan 10 lira yerine 100 lira alamaz. Madem ki öyledir; Onlar o hesap gününde inceden inceye hayatlarının hesabını verecekleri hiç şüphe götürmez bir hakikattır. Kızlarımız hanımlarımız aşağıda: Makedonya’nın Üsküp kentinden Büyük Âlim ve Şairin şiirinden ders alsın, ve bu sebeple kendilerine biraz çeki düzen versinler!

EY HAZRETİ HAVVANIN NAMUS SEVEN KIZLARI

Küçük büyük, kadın, erkek şaşırdığı bir zaman,
Bir zaman ki dostlar zebun düşman isebi-eman.1*

Kadın çıkmış kadınlıktan ırzu namus payımal,2*
Ne şeref var, ne âile, sünmüş gitmiş hep âmal.3*

Öz çocuklar anne varken annesiz kaldı Eyvah!
Ne haya var, ne korku var ne Peygamber ne Allah.

İslamiyet kadınlığı kurtarmıştı zilletten, 4*
Kurtarmıştı rezaletten esaretten illetten.

Her hakkını verdi fakat kadınlık çevresinde,
Kadın, kadın oldu İslamın Nurlu devresinde.

Bunun için ey Havvanın Namus sever kızları,
Müslümanlık âtisinin 5* münevver yıldızları,

Siz bugünün genç kızları yarının anneleri,
Biliniz ki bu dindedir hakkın feyzi hüneri.6*

Her hakkını şeref bilin7* hayat bilin hak bilin,
Feyzi hayat bu dindedir bu dinde mutlak bilin.

İmanlıya dine kanmak zor değildir kolaydır,
Bir kadına kendi evi kafes değil saraydır.

O sarayın padişahı yine kadın olmuştur,
Kadın ancak rahatlığı bu sarayda bulmuştur.

Ey Allaha iman eden iffetli kız bu gün ben,
Fazla ögüt vermem sana şu süzüm var heman sen,

Âişe-i Sıddıka’yı Fatimetüz- zehrayı,
Numune al, bakma asla bu kudurmuş dünyayı.

Bir kadını çarşafında saklamıştı diyanet,8*
Ayıp mıdır bir inciyi sadefinde 9* siyanet.

Diyorlar ki kadın demek kedi değildir heman,
Hiç yerinden oynamasın evde kalsın her zaman.

Fakat kadın köpek dahi değildir ki dolaşsın,
Çarşı pazar dolaşarak her gübreye bulaşsın.

Unutmayın kadın hemen evladına annedir,
O evinde hakimedir10* silahı de iğnedir.

Bir milletin annesidir bir vatanın banisi,11*
Âilenin temel taşı zevcini de sanisi. 12*

Medeniyet ve asrilik dedikleri kederdir,13*
Kadınlığa bir cinayettir silhi de iğnedir

Ev boş kalmaz! Boş kalırsa14 bütün hayat boş olur,
Hakkın yüce kanuni ile amel etmek hoş olur.

Hoş değil de vazifedir aklı olan insana,
Reva değil tekme vurmak şu pek büyük ihsana.15*

Abdülfettah Rauf Efendi

Paylaşan: Abdülkadir Haktanır

ANLAŞILMAYAN KELİMELER:
-1*Çaresiz
-2* perişan
-3*Çeşit kuruntular
-4*Alçaklık
-5*Gelecek
-6*Allah’ın verdiği değer
-7*Allah’ın emirlerine değer verin
-8*Dinimizin emridir
-9*İnciyi kutusunda korumak
-10*Onun hükmü geçen biri
-11*Vatanın kurucusu ve koruyucusu
-12*Beyinin eşi
-13*Bizi rahatsız edendir
-14*Hanım yeri evdir, dışarda çalışmak değil
-15*Allah’ın bu büyük iyiliğini reddetme

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: